Aktualizacja treści: 29.09.2010 11:21
3

Czy auto ściąga na boki przez opony? Sprawdź w 4 prostych krokach

Autor: opony.com.pl 28.09.2010 11:21

Przeczytaj poradnik i dowiedz się, w jaki sposób odkryć przyczyny ściągania auta na boki w czterech prostych krokach. Sprawdź, dlaczego Twój samochód ściaga na boki.

Gdy samochód nie jest w stanie utrzymać prostego toru jazdy, może to oznaczać, że w pracy któregoś z podzespołów pojawiła się mniej lub bardziej poważna nieprawidłowość.

Powodów może być wiele. Począwszy od banalnych, jak zbyt duża różnica ciśnienie w oponach, aż po poważne awarie związane z nadwoziem. Duży procent awarii ma związek z nieprawidłowym ustawieniem kątów geometrii układu jezdnego – zbieżności kół przednich, niewłaściwego kąta nachylenia kół względem podłoża czy błędnego ustawienia kąta wyprzedzenie sworznia zwrotnicy. Dla pewności można też sprawdzić układ hamulcowy i opory toczenia poszczególnych kół.

Jednym z elementów, które mogą być odpowiedzialne za ściąganie auta na boki są opony. Czy rzeczywiście przyczyną ściągania samochodu są opony można sprawdzić samemu w bardzo łatwy sposób. Poniżej prezentujemy poradnik, który w 4 krokach pozwoli Ci to odkryć czy między ściąganiem auta a oponami istnieje związek. Wystarczy lewarek, klucz do kół, trochę wolnego czasu i prosty odcinek drogi.

Pamiętaj, aby przed diagnostyką zadbać o ustawienie w oponach ciśnienia zalecanego przez producenta.

Ściąganie auta na boki


Komentarze