Testy opon letnich Firestone TZ100

Firestone
Producent Firestone
Model TZ100
Sezon Opony letnie
Firestone TZ100 -
ocena kierowców
4/6

Ilość opinii: 12

Opinie o oponie Firestone TZ100

Witoldo

Podstawową wadą, która kompletnie dyskwalifikuje tę oponę jest to, że na koleinach samochodem rzuca do tego stopnia, że gdyby nie to że miałem zapięte pasy wylądowałbym na siedzeniu pasażera. Autem rzuca po drodze nawet na niewielkich koleinach, jeździ się jakby się miało duży luz w układzie kierowniczym. Może ktoś pomyśleć, że vany tak mają, ale na zimę kupiłem Yokohama W-drive i wtedy zorientowałem się, że auto na tej samej drodze jedzie jak po szynach. Na marginesie dodam, że Yokohama jest rewelacyjna. Miałem już 11 samochodów, kompletów opon było jeszcze więcej i odradzam zdecydowanie TZ 100.

tawo

Ogólnie jestem zadowolony, jednak zauważyłem pewną wadę tych opon w zachowaniu na drodze. Przy ruszaniu np. spod świateł albo z drogi podporządkowanej łatwo następuje zerwanie przyczepności i tzw. buksowanie, zarówno na powierzchni suchej jak i mokrej, oczywiście bardziej na mokrej. Natomiast przy gwałtownym hamowaniu ABS rzadko się włącza - to jest plus. Buksowanie przy starcie traktuję jako wadę, gdyż jest bardziej dokuczliwe, niż w innych oponach ze "średniej półki".

grzesiek, poznan

Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Wahałem się między tz100 a tz 200, ale nie załuje wyboru. Często pokonuję trasę poznan - hamburg i miałem kilka niemilych zdarzen na drodze, ale gwałtowne hamowanie zakonczyło sie zawsze sukcesem

diabeł

Nie ma co się oszukiwać jeżeli chodzi o jazdę w deszczu ( koleiny lub kałuże) opona nie nadąża odprowadzać wody, dębica furio bije ja pod tym względem na głowę. pozostałe parametry przyzwoite długa żywotność, cicha i dobrze trzymająca się drogi (ostrożnie podczas deszczu)

przydek

Kupiłem kpl. opon ze względu na wygląd i ogólną pozytywną opinię użytkowników, oczywiście dołączam się do pozytywów jednak trochę zawiodłem się na dość dużym hałasie opon przy prędkości powyżej 100 km/h. Ogólnie polecam ....

ZBIGNIEW ADAMEK

Ogólnie bardzo dobre w eksploatacji. Jedyne do czego się można przyczepić to duży hałas przy toczeniu, ale być może jest to uwarunkowane marką i modelem pojazdu, na którym są zamontowane.

marek

bardzo dobre opony sredniej klasy. Troche głośne i sztywne ale coś za coś.

arek

Przy moim stylu jazdy oceniam je jak najbardziej pozytywnie.

Opinie użytkowników pochodzą z serwisu Oponeo.pl. Gromadzone są w wyniku ankiet posprzedażowych, przeprowadzanych wśród klientów sklepu internetowego. Opinie stanowią wyłączną własność grupy Oponeo.pl S.A.