Hankook RA10 185/80R14 102/100 Q

PRODUCENT
MODEL RA10
ROZMIAR 185/80R14
SEZON całoroczne
POJAZD dostawcze
INDEKS PRĘDKOŚCI Q
INDEKS NOŚNOŚCI 102/100Przeczytaj opinie o oponie Hankook RA10

5/6

Ilość opinii: 10

Opona Hankook RA10 jest całoroczną oponą klasy średniej. Model Hankook RA10 został wyprodukowany przez niezależną firmę Hankook. Gwarantuje precyzję i komfort trakcji. W celu uzyskania optymalnych osiągów na każdej nawierzchni – zarówno suchej, mokrej jak i zaśnieżonej, zastosowano specjalną rzeźbę. Bezpieczeństwo, nawet podczas jazdy ze znacznym obciążeniem, poprawia bardzo dobra przyczepność oraz krótka droga hamowania.

Opona Hankook RA10 jest innowacyjną, radialną oponą transportową posiadającą asymetryczną rzeźbę bieżnika. Wykonano ją ze specjalnego materiału i nadano unikatowy kształt konstrukcji, co gwarantuje wysokie osiągi bez względu na pogodę. Przy produkcji opony Hankook RA10 wykorzystano mieszankę gumową o bardzo dużej wytrzymałości i elastyczności, która zachowuje swoje właściwości w każdej temperaturze – zarówno niskiej jak i wysokiej. Aby zapewnić bezpieczeństwo na mokrym i pokrytym śniegiem podłożu, zastosowano trzy głębokie, szerokie rowki obwodowe. Rowek znajdujący się w części środkowej jest prosty i łączy się z bocznymi rowkami. Taka budowa pozwala na szybie i efektywne usuwanie wody na zewnątrz. Boczne rowki są w kształcie zygzaków, dzięki czemu zapewniają dobrą trakcję zarówno na śniegu jak i błocie. Ta specjalna budowa chroni przed zjawiskiem aqua i snowplaningu. Ilość ostrych krawędzi bieżnika zwiększono poprzez użycie klocków w środkowej części oraz bloków strefie barków. Ich funkcja polega na zapewnienia dobrej przyczepności na mokrych i śliskich nawierzchniach. Prowadzenie samochodu nawet w trudnych warunkach pogodowych jest precyzyjne i bezpieczne dzięki temu, iż krawędzie wbijają się w podłoże. Opona Hankook RA10 gwarantuje również bardzo dużą wygodę podczas jazdy. Redukcję ilości drgań i szumów powstających podczas toczenia osiągnięto poprzez specjalne ustawienie bloków oraz nacięcia na barkach. Dzięki mocnej mieszance gumowej oraz odpowiedniemu rozłożeniu nacisków opona Hankook RA10 zapewnia długie przebiegi oraz wolne i równomierne zużycie.

Opona Hankook RA10 jest produktem całorocznym. Idealnie sprawdza się przy każdej pogodzie bez względu na porę roku. Stworzono ją z myślą o autach dostawczych takich jak Ford Transit oraz VW Transporter. Dzięki oponie Hankook RA10 można zaoszczędzić czas oraz pieniądze wiążące się z sezonową wymianą ogumienia. Ekonomiczność i komfort przez nią zapewniane sprawiają, że nadaje się do użytku komercyjnego.