infolinia: 0801 11 43 43

Infolinia

0801 11 43 43

Doradzimy w wyborze opon i felg!

Godziny pracy infolinii: Środa 30.05 7 - 22 Czwartek 31.05 nieczynne Piątek 01.06 8 - 18 Sobota 02.06 8 - 18 Niedziela 03.06 nieczynne Poniedziałek 04.06 7 - 22 Wtorek 05.06 7 - 22

Najlepsze opony zimowe w testach ADAC 2010/2011

Sprawdź, które opony uzyskały status "dobra" (dawniej "szczególnie polecana") w testach opon zimowych ADAC 2010/2011.

Najlepsze opony zimowe w testach ADAC 2010/2011

W niniejszym artykule prezentujemy opony, które w testach opon zimowych ADAC 2010/2011 uzyskały notę "dobra" (równoważna nocie "szczególnie polecana" z lat ubiegłych).

Dunlop SP Winter Sport 3D

Opona "dobra" (dawniej "szczególnie polecana") w testach opon zimowych ADAC w rozmiarach 225/45 R17 i 185/60 R15.

Dunlop SP Winter Sport 3D
Dunlop SP Winter Sport 3D

Dunlop SP Winter Sport 3D to opona zimowa klasy premium, charakteryzująca się bardzo wysokimi osiągami i jakością wykonania. Produkt jest przeznaczony dla kierowców, którzy lubią agresywną i sportową jazdę. Zastosowany w oponie nowoczesny bieżnik zapewnia wysoki współczynnik odprowadzania wody, śniegu oraz błota pośniegowego. Inżynierowie firmy Dunlop wykorzystali w oponie Dunlop SP Winter Sport 3D technologię MRT (Multi Radius Tread), która zapewnia równomierne rozłożenie nacisków na całej powierzchni kontaktu bieżnika z podłożem, co gwarantuje poprawę przyczepności oraz przedłuża żywotność bieżnika. Wchodząca w skład opony mieszanka gumowa zawiera krzemionkę, co gwarantuje zachowanie przez Dunlop SP Winter Sport 3D odpowiedniej elastyczności nawet w niższych temperaturach.

Continental ContiWinterContact TS830P

Opona "dobra" (dawniej "szczególnie polecana") w teście opon zimowych ADAC w rozmiarze 225/45 R17.

ContiwinterContact
Continental ContiWinterContact TS830P

Continental ContiWinterContact TS830P to opona zimowa klasy premium przeznaczona do aut klasy średniej i wyższej. Dzięki dużej liczbie lameli oraz wysokiej sztywności środkowych bloków bieżnika opona posiada wyjątkowo krótką drogę hamowania na mokrych i oblodzonych drogach. Duża liczba bloków i zagęszczenie lamelek w części grzbietowej opony odczuwalnie zwiększa przyczepność w warunkach zimowych (opady śniegu z deszczem i śniegu). Zastosowana w oponie mieszanka oraz równomierne rozłożenie sztywności bloków gwarantuje, że Continental ContiWinterContact TS830P zużywa się wolno i równomiernie, co ogranicza koszty związane z eksploatacją Twojego auta.

Michelin Alpin A4

Opona "dobra" (dawniej "szczególnie polecana") w teście opon zimowych ADAC w rozmiarze 225/45 R17.

opony zimowe Michelin
Michelin Alpin A4

Michelin Alpin A4 to opona zimowa klasy premium. Zastosowana w oponie mieszanka Heliocompound z dodatkiem krzemionki i oleju słonecznikowego gwarantuje zachowanie odpowiedniej elastyczności w każdych warunkach oraz obniżenie ilości zużywanego paliwa. Michelin Alpin 4 posiada nowoczesny samooczyszczający się kierunkowy bieżnik, który zapewnia skuteczne odprowadzanie śniegu i wody, co gwarantuje wysoką przyczepność i bezpieczeństwo niezależnie od warunków pogodowych. W oponie zastosowano innowacyjne lamele Stabiligrip, które przyczyniają się do poprawienia stabilności pojazdu oraz zapewnienia wysokiej kierowalności, co sprawia, że jazda będzie wyjątkowo komfortowa w każdych warunkach.

Goodyear UltraGrip 7+

Opona "dobra" (dawniej "szczególnie polecana") w teście opon zimowych ADAC w rozmiarze185/60 R15.

UltraGrip 7 Plus
Goodyear UltraGrip 7+

Goodyear UltraGrip 7+ to opona zimowa klasy premium. Produkt oferuje komfort i bezpieczeństwo nawet przy dużych prędkościach. Dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki, opona nie tylko zachowuje wysoką elastyczność w niższych temperaturach ale również posiada długie przebiegi, co przekłada się na obniżenie kosztów utrzymania samochodu. Kierunkowy wzór bieżnika oraz nowoczesne lamele waflowe wykonane w technologii 3D-BIS gwarantują wysoką trakcję niezależnie od panujących na drodze warunków. Konstruktorzy poprawili również konstrukcję opasania, dzięki czemu uzyskano zmniejszenie oporów tłoczenia, co przekłada się na oszczędność paliwa i minimalizację wydzielania dwutlenku węgla.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarzSklep

Wyszukiwarka

Opony do pojazdu