Testy opon zimowych Michelin ALPIN 5

Michelin
Producent Michelin
Model ALPIN 5
Sezon Opony zimowe
Michelin ALPIN 5 -
ocena kierowców
6/6

Ilość opinii: 321

Opinie o oponie Michelin ALPIN 5

Łukasz Grabski

Opony godne polecenia.

Maria

Jestem zadowolona, ale zdziwiło mnie, że jedna opona miała inny rok produkcji.

PO

Opona genialna śliczna i cicha bardzo polecam

Jan Kurek

Ok

Robert Czernik

Komfort i bezpieczeństwo - one mi to zapewniają.

Wiktor Słonio

Najlepsza opona zimowa polecam!

Jarecki

Polecam wszystkim, którzy, zwłaszcza w trudnych warunkach, nie "grzeja" na złamanie karku. Jadac umiarkowanie dopiero można ocenic wartość tych opon. Sa bardzo ciche, skrety i hamowanie bardzo dobre, opory toczenia niewyczuwalne. Dla mnie rewelacja.

czaro77

Godna polecenia tym którzy cenią sobie bezpieczeństwo oraz niezawodność w trudnych zimowych warunkach.

Grzesztof192

Opony trzymają się drogi na suchej, jak i mokrej powierzchni, dodatkowo dobrze wyglądają. Wysoka jakość za przyzwoitą cenę. Zdecydowanie polecam zakup tych opon.

Grzegorz

Kupiłem do aut służbowych, ale do prywatnego też bym kupił.

Kamil

Dopiero kilkaset km przejechanych ale pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Wizualnie i ze względu na właściwości jezdne.

Paweł

to był strzał w 10

Marcin

Użytkowałem opony zarówno w mieście jak i na trasie oraz w górach. Opony spisały się fantastycznie szczególnie w górach na suchym śniegu oraz na błocie pośniegowym. Polecam.

Tomi

Świetne opony tym bardziej w napędzie 4x4 żałuję tylko że w zeszłym roku było tak mało opadów śniegu może tej zimy będzie lepiej

Bartek

Jak na razie bardzo dobra opona. Bardzo dobre właściwości na śniegu, bardzo łatwo można kontrolować poślizgi oraz bardzo dobrze hamuje. Opona pomimo swojej "jodełkowej" budowy bieżnika nie zaskakuje wynoszeniem przodu na wyjściu z zakrętów. Na mokrym bez zarzutów, wyraźnie daje znać o zakresie granicznym. Na suchym nie wiele mogę powiedzieć, bo zimowych gum staram nie nie upalać na asfalcie. Po ok 1000-2000km, nie widać zużycia bieżnika a lamelki są nadal w bardzo dobry stanie. Jeśli po ok 2-3 latach potwierdzi się wysoka trwałość bieżnika i nadal będzie dobrze trzymać się na śniegu, to kupie je jeszcze raz lub inny odpowiednik "Michalina"

Grzegorz

Ze względu na rzeźbę bieżnika bardzo dobrze odprowadza wodę, śnieg oraz błoto pośniegowe.

Mateusz

Testowałem głównie na niemieckich autostradach przy dużych prędkościach. Podczas deszczu przyklejone do drogi. Podsterowność niewyczuwalna. Oponki polecam wszystkim, którzy lubią pojeździć szybko i agresywnie, a zarazem bezpiecznie.

Jerzy D.

Po przesiadce z Dębicy Frigo 2 i po wielu doświadczeniach z innymi oponami zimowymi stwierdzam, że jest to jedna z najlepszych opon - stawiam ją na równi z Continentalem T830 i T850 oraz Yokohamą WDrive. Zbyt długo śniegu nie było, ale trafiłem na największe opady w czasie wyjazdu do Muszyny z końcem stycznia. Alpin5 dawały spokojnie radę w głębokim śniegu i na lodzie pokrytym śniegiem. Opona nie "kładzie" się na boki podczas szybszej jazdy po łuku. Do tego jest cicha. Zużycia po ok. 5000km specjalnie nie widać. Polecam każdemu, kto chce dynamicznie i bezpiecznie czerpać przyjemność z jazdy.

jerryd46

Zgodnie z oczekiwaniami

bikeman1

Opony w Astrze H 140KM, tej zimy było mało śniegu, ale jak tylko popadało bardziej, na drodze asfaltowej poza miastem bylo było dobre 5 cm nie ubitego sniegu, temp. -8 stC. Prędkość 85km/h i maksymalne hamowanie...zero ściągania na boki, a przy hamowaniu było dosłowniee czuć jak opona sie wgryza w śnieg. Na prostej idealne zachowanie nawet przy 90km/h na ośnieżonej drodze. Nie mierzyłem, ale myśle ze droga hamowania nie przekroczyła 45m. POLECAM

Harald Gass

Opony są bardzo dobre. Chciałbym kupić ponownie i polecam je dalej.

KK

drogie ale bardzo dobre, świetnie sobie radzą na śliskich podjazdach

Paweł

ciche nawet przy dużych prędkościah

Alexander

Polecam.

Jarosław Modrzejewski

cenisz jakość oraz komfort wybieraj Michelin

Opinie użytkowników pochodzą z serwisu Oponeo.pl. Gromadzone są w wyniku ankiet posprzedażowych, przeprowadzanych wśród klientów sklepu internetowego. Opinie stanowią wyłączną własność grupy Oponeo.pl S.A.