Uniroyal RALLYE 4x4 STREET 265/65R17 112 H

PRODUCENT
MODEL RALLYE 4x4 STREET
ROZMIAR 265/65R17
SEZON letnie
POJAZD 4x4
INDEKS PRĘDKOŚCI H
INDEKS NOŚNOŚCI 112Przeczytaj opinie o oponie Uniroyal RALLYE 4x4 STREET

5/6

Ilość opinii: 62

Opona Uniroyal Rallye 4x4 Street to letnia opona klasy średniej (medium), która został wyprodukowana w koncernie Continental. Stworzona została z myślą o samochodach z napędem na 4 koła, przede wszystkim dla pojazdów z nadwoziem SUV. Jest to odpowiedzi koncernu Continental na rosnące zainteresowanie tego typu autami na rynku. Komponenty użyte do stworzenia bieżnika zapewniają bezpieczeństwo i komfort jazdy w okresie letnim. Model Uniroyal Rallye 4x4 Street powstał z myślą o szybkiej, agresywnej jeździe. Sprawdza się zarówno na suchej jak i na mokrej nawierzchni.

Opona Uniroyal Rallye 4x4 Street zaprojektowana została w oparciu o nowoczesną technologię Rain Tyre. Dzięki zastosowaniu komputerowo dobranej rzeźbie bieżnika i doskonałym materiałom, z których składa się opona Uniroyal Rallye 4x4 Street stworzono model, który gwarantuje przyzwoite właściwości jezdne w każdych warunkach pogodowych. Szybkie odprowadzanie wody, jak również minimalizowanie powstawania zjawiska aquaplaningu, osiągnięto przez użycie kierunkowej rzeźby w bieżniku modelu Uniroyal Rallye 4x4 Street oraz przez zastosowanie płaskiego konturu opasania. Zwiększona przyczepność na mokrej nawierzchni i zniwelowane ryzyko powstania poślizgu, wyraźnie poprawia bezpieczeństwo użytkowania. Zastosowanie stabilnych klocków w strefie barkowej i użycie wzmocnionej konstrukcji opony wprowadzono, aby zapewnić kierowcom odpowiednią kierowalności i stabilność jazdy. Konstrukcja ta zapewnia doskonałą przyczepność nawet podczas agresywnego pokonywania zakrętów. Rozwiązania te prowadzą do uzyskania przez model Uniroyal Rallye 4x4 Street niesamowitych parametrów, zarówno na suchej jak i na mokrej nawierzchni.

Opona Uniroyal Rallye 4x4 Street stworzona została z myślą o samochodach z podwoziem SUV, dlatego może być używana w każdych warunkach w których znajdzie się ten pojazd. Konstruktorzy używając najnowszych technologii zaprojektowali trwałą oponę o wysokich parametrach. Jak zawsze opona powstająca pod logiem firmy Uniroyal sprawdza się doskonale podczas jazdy na mokrej nawierzchni.

Continental, Uniroyal, Semperit, Barum

 1. Continental Opony Polska Sp. z o.o. gwarantuje że wszystkie nowe opony dostarczone i oznakowane nazwą firmy Continental lub innym chronionym znakiem należącym do koncernu Continental wraz z zakodowanym nr DOT i/lub nr seryjnym są wolne od wad w okresie gwarancyjnym, o którym mowa w pkt. 2 pkt .6 i mogą być użytkowane w celach do jakich są przeznaczone.
 2. Bieg okresu gwarancyjnego w każdym przypadku nie może zakończyć się później niż z upływem 60-ciu miesięcy od daty produkcji oznakowanej z boku opony w numerze DOT lub w numerze seryjnym.
 3. Ewentualne reklamacje winy być zgłaszane poprzez dostarczenie kwestionowanych opon do jednego z upoważnionych przez COP Punktów Obsługi Gwarancyjnej. Data postawienia opon do dyspozycji Punktu Obsługi Gwarancyjnej jest równoznaczna z datą rozpoczęcia procedury reklamacyjnej.
 4. Reklamacja będzie rozpatrzona w oparciu o wyniki badania kwestionowanej opony i przedstawionych dokumentów.
 5. COP załatwi reklamacje na wadliwe opony według własnego uznania tj.:
  • dostarczy opony bez wad lub udzieli odpowiedniej ulgi na zakup nowych opon
  • zwróci odpowiednią część ceny według obowiązującego w dniu przyjęcia reklamacji zalecanego cennika COP lub w uzasadnionych przypadkach całość ceny kupna.
 6. Okres gwarancji trwa od daty zakupu nowej opony lub nowego samochodu udokumentowanej odpowiednim dowodem zakupu do czasu gdy bieżnik w oponie stanie się płytszy niż 1,6 mm lub osiągnie miejsce oznaczone TWI Za wyjątkiem przypadków o których mowa poniżej w pkt.7, rekompensatę z tytułu gwarancji przyznaje się do wysokości ograniczonej poprzez odliczenie wartości zużycia reklamowanej opony przy czym zużycie to oblicza się według następującego wzoru:

  A = (1 - (B - 1,6mm(TW1) / C - 1,6mm(TW1))) * 100%

  A - procentowy wskaźnik zużycia opony który zaokrągla się do pięciu procent
  B - średnia głębokość bieżnika zmierzona w trzech punktach i wyrażona w milimetrach
  C - głębokość bieżnika nowej opony wyrażona w milimetrach
 7. Konsumentom w rozumieniu rozporządzenia Rady Ministrów z 30.05.1995r. w sprawie szczegółowych warunków zawierania l wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów (Dz.U. nr64 poz.328) przyznaje się w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu nowej opony lub nowego samochodu o ile nie upłynął jeszcze okres gwarancyjny ustalony według postanowień pkt.2 i pkt.6 - rekompensatę za wadliwą oponę w wysokości 100% ceny.
 8. Na wniosek reklamującego COP zrekompensuje kupno dętki i/lub ochraniacza, jeżeli ich uszkodzenie nastąpi w wyniku wady opony.
 9. COP nie odpowiada za uszkodzenia wynikające z:
  • nieprawidłowego przechowywania opon
  • założenia opony na obręcz o nieodpowiednim rozmiarze lub typie, bądź na obręcz, która jest uszkodzona i/lub skorodowana
  • użycia nieprawidłowego wymiaru dętki lub zaworu, używania opony niezgodnie z jej przeznaczeniem lub parametrami technicznymi
  • uszkodzenia opony w związku z nieprawidłowym montażem lub demontażem
  • przedwczesnego lub nieregularnego zużycia spowodowanego złym stanem technicznym pojazdu (niewyważenie, uszkodzone hamulce, zawieszenie itp.)
  • eksploatacji opon z nieodpowiednim ciśnieniem wewnętrznym w porównaniu ze specyfikacją podaną w instrukcji obsługi i/lub ze specyfikacją techniczną producenta opon
  • mechanicznego lub chemicznego uszkodzenia opon, sportowej eksploatacji opon (wyścigi, rajdy)
  • uszkodzenia opony w związku z wystąpieniem innych okoliczności (pożar, wypadek, przegrzanie, siła wyższa, itp.)
  • używania opon poniżej dopuszczalnej głębokości bieżnika
  • naprawiania opony (wulkanizacja) poza producentem
  • przeciążanie pojazdu
 10. COP nie pokrywa odszkodowania za straty czasu i niewygody wynikające z przestoju pojazdu oraz inne szkody będące następstwem wady opony.
 11. Nie podlega reklamacji opona, która nie posiada numeru DOT l/lub numeru seryjnego.