Semperit SPORT - LIFE 185/55R14 79 T

PRODUCENT
MODEL SPORT - LIFE
ROZMIAR 185/55R14
SEZON letnie
POJAZD osobowe
INDEKS PRĘDKOŚCI T
INDEKS NOŚNOŚCI 79Przeczytaj opinie o oponie Semperit SPORT - LIFE

4/6

Ilość opinii: 14

Opona Semperit Sport Life to letnia opona klasy medium (średniej), która powstała w koncernie Continental. Skonstruowana została z myślą o lekkich samochodach, które mają sportowe właściwości. Model Semperit Sport Life doskonale sprawdza się na suchej nawierzchni – pozwala na precyzyjne sterowanie oraz dynamiczne pokonywanie zakrętów. Rzeźba opony Semperit Sport Life dostosowana jest również do poruszania się po mokrej jezdni.

Opona Semperit Sport Life zaprojektowana została z myślą o pewnej trakcji podczas niespodziewanych manewrów, efekt ten uzyskano przez użycie symetrycznego, kierunkowego bieżnika. Dzięki tej konstrukcja opona utrzymuje wysoką przyczepność nawet podczas pokonywania ostrych zakrętów. Zadaniem centralnego, płaskiego pasa jest utrzymanie kierunku jazdy oraz dokładnego sterowania. Bieżnik zaopatrzony został w obwodowe żłobienia. Sprawne odprowadzanie wody, ze styku opony z powierzchnią jezdni uzyskano przez połączenie rowków na barkach opony z bocznymi kanałami bieżnika. Nie można zapominać, że opona Semperit Sport Life, nie jest typową deszczówką. Co prawda posiada podstawową strukturę chroniącą przed poślizgiem, ale producent opony Semperit Sport Life zaleca swoim użytkownikom ostrożną i wolniejszą jazdę podczas poruszania się po mokrej nawierzchni. Opona Semperit Sport Life stworzona została do samochodów małych o niedużych pojemnościach silnika, dlatego też posiada niskie parametry ścieralności i nośności. Model Semperit Sport Life charakteryzuje się niską ścieralnością. Podczas codziennej eksploatacji wystarcza ona na przejechanie wielu tysięcy kilometrów. Opona Semperit Sport Life jest modelem posiadającym wiele cech sportowych. Nie dość, że doskonale wygląda w małych, sportowych samochodach, to na dodatek posiada niezbędne cechy do dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Opona Semperit Sport Life będzie stanowiła doskonałe rozwiązanie dla klientów, którzy cenią sobie szybką, agresywną jazdę – bez osiągania ekstremalnych prędkości. Opona najlepiej zachowuje się w autach typu sub-supermini, supermini oraz w niewielkich samochodach osobowych. Projektanci modelu Semperit Sport Life wzięli pod uwagę zmienne, letnie warunki, w których spisuje się ona wyśmienicie. Dzięki specjalnej, gumowej kompozycji uzyskano oponę która jest bardzo wytrzymała i osiąga znaczne przebiegi.

Continental, Uniroyal, Semperit, Barum

 1. Continental Opony Polska Sp. z o.o. gwarantuje że wszystkie nowe opony dostarczone i oznakowane nazwą firmy Continental lub innym chronionym znakiem należącym do koncernu Continental wraz z zakodowanym nr DOT i/lub nr seryjnym są wolne od wad w okresie gwarancyjnym, o którym mowa w pkt. 2 pkt .6 i mogą być użytkowane w celach do jakich są przeznaczone.
 2. Bieg okresu gwarancyjnego w każdym przypadku nie może zakończyć się później niż z upływem 60-ciu miesięcy od daty produkcji oznakowanej z boku opony w numerze DOT lub w numerze seryjnym.
 3. Ewentualne reklamacje winy być zgłaszane poprzez dostarczenie kwestionowanych opon do jednego z upoważnionych przez COP Punktów Obsługi Gwarancyjnej. Data postawienia opon do dyspozycji Punktu Obsługi Gwarancyjnej jest równoznaczna z datą rozpoczęcia procedury reklamacyjnej.
 4. Reklamacja będzie rozpatrzona w oparciu o wyniki badania kwestionowanej opony i przedstawionych dokumentów.
 5. COP załatwi reklamacje na wadliwe opony według własnego uznania tj.:
  • dostarczy opony bez wad lub udzieli odpowiedniej ulgi na zakup nowych opon
  • zwróci odpowiednią część ceny według obowiązującego w dniu przyjęcia reklamacji zalecanego cennika COP lub w uzasadnionych przypadkach całość ceny kupna.
 6. Okres gwarancji trwa od daty zakupu nowej opony lub nowego samochodu udokumentowanej odpowiednim dowodem zakupu do czasu gdy bieżnik w oponie stanie się płytszy niż 1,6 mm lub osiągnie miejsce oznaczone TWI Za wyjątkiem przypadków o których mowa poniżej w pkt.7, rekompensatę z tytułu gwarancji przyznaje się do wysokości ograniczonej poprzez odliczenie wartości zużycia reklamowanej opony przy czym zużycie to oblicza się według następującego wzoru:

  A = (1 - (B - 1,6mm(TW1) / C - 1,6mm(TW1))) * 100%

  A - procentowy wskaźnik zużycia opony który zaokrągla się do pięciu procent
  B - średnia głębokość bieżnika zmierzona w trzech punktach i wyrażona w milimetrach
  C - głębokość bieżnika nowej opony wyrażona w milimetrach
 7. Konsumentom w rozumieniu rozporządzenia Rady Ministrów z 30.05.1995r. w sprawie szczegółowych warunków zawierania l wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów (Dz.U. nr64 poz.328) przyznaje się w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu nowej opony lub nowego samochodu o ile nie upłynął jeszcze okres gwarancyjny ustalony według postanowień pkt.2 i pkt.6 - rekompensatę za wadliwą oponę w wysokości 100% ceny.
 8. Na wniosek reklamującego COP zrekompensuje kupno dętki i/lub ochraniacza, jeżeli ich uszkodzenie nastąpi w wyniku wady opony.
 9. COP nie odpowiada za uszkodzenia wynikające z:
  • nieprawidłowego przechowywania opon
  • założenia opony na obręcz o nieodpowiednim rozmiarze lub typie, bądź na obręcz, która jest uszkodzona i/lub skorodowana
  • użycia nieprawidłowego wymiaru dętki lub zaworu, używania opony niezgodnie z jej przeznaczeniem lub parametrami technicznymi
  • uszkodzenia opony w związku z nieprawidłowym montażem lub demontażem
  • przedwczesnego lub nieregularnego zużycia spowodowanego złym stanem technicznym pojazdu (niewyważenie, uszkodzone hamulce, zawieszenie itp.)
  • eksploatacji opon z nieodpowiednim ciśnieniem wewnętrznym w porównaniu ze specyfikacją podaną w instrukcji obsługi i/lub ze specyfikacją techniczną producenta opon
  • mechanicznego lub chemicznego uszkodzenia opon, sportowej eksploatacji opon (wyścigi, rajdy)
  • uszkodzenia opony w związku z wystąpieniem innych okoliczności (pożar, wypadek, przegrzanie, siła wyższa, itp.)
  • używania opon poniżej dopuszczalnej głębokości bieżnika
  • naprawiania opony (wulkanizacja) poza producentem
  • przeciążanie pojazdu
 10. COP nie pokrywa odszkodowania za straty czasu i niewygody wynikające z przestoju pojazdu oraz inne szkody będące następstwem wady opony.
 11. Nie podlega reklamacji opona, która nie posiada numeru DOT l/lub numeru seryjnego.