Pirelli Snowcontrol Serie III 185/65R15 88 T

PRODUCENT
MODEL Snowcontrol Serie III
ROZMIAR 185/65R15
SEZON zimowe
POJAZD osobowe
INDEKS PRĘDKOŚCI T
INDEKS NOŚNOŚCI 88Przeczytaj opinie o oponie Pirelli Snowcontrol Serie III

5/6

Ilość opinii: 256

Typ: opona zimowa.

Klasa: premium – najlepsze osiągi i najwyższa jakość.

Bieżnik: kierunkowy – w kształcie litery V, dzięki czemu opona ma bardzo dobre osiągi (przede wszystkim krótką drogę hamowania) na mokrej nawierzchni.

Przeznaczenie: samochody osobowe miejskie i kompaktowe.

Rozmiary: 14-16’’

Informacje o producencie: Pirelli to znany na całym świecie włoski producent opon. Jest to piąta najczęściej wybierana przez kierowców marka opon na świecie. Pirelli zajmuje się produkcją opon osobowych, motocyklowych, dostawczych, 4x4, ciężarowych i sportowych. Pirelli jest mocno powiązane ze sportami motorowymi. Dowodem tego zaangażowania było m.in. podpisanie w 2011 r. dwuletniej umowy z Formułą 1 na dostarczanie opon do bolidów. Pirelli jest znane na całym świecie także za sprawą wydawania co roku limitowanego kalendarza, w którym znajdują się zdjęcia najlepszych światowych modelek.

Opis technologii: Opona Pirelli Snowcontrol III to następca drugiej generacji modelu, która stanowiła m.in. wyposażenie podstawowe do samochodów marki Porsche. Najnowsza generacja modelu charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem przyczepności w każdych warunkach zimowych. Projektanci umieścili w oponie bieżnik o zaokrąglonym kształcie, który gwarantuje bardzo dobrą zwrotność na ośnieżonej drodze. Opona produkowana jest z mieszanki gumowej najnowszej generacji, która zawiera specjalne polimery świetnie sprawdzające się na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni. To specjalne tworzywo w połączeniu ze specjalną geometrią stopki, innowacyjnym wzorem bieżnika zapewnia oponie wysoką stabilność również na suchej drodze.

Pirelli, Ceat, Courier

Firma PIRELLI gwarantuje dobrą jakość opon i zapewnia odpowiednie parametry trakcyjne przez cały okres jej eksploatacji na okres 24 miesięcy od daty zakupu, lecz nie dłużej niż 48 miesięcy od daty produkcji. W okresie gwarancji wszystkie reklamowane opony, w których zostanie stwierdzona wada produkcyjna będą wymieniane na nowe, wolne od wad. Dystrybutor zapewnia rozpatrzenie w terminie do 14 dni każdej reklamacji i uznanie jej, o ile przyczyna była wada fabryczna. Po upływie okresu gwarancji do okresu 48 miesięcy od daty produkcji - klient może uzyskać zwrot części ceny ofertowej obowiązującej w dniu sprzedaży opony lub uzyskać nowy wyrób na zasadach częściowego rozliczenia tj:

  • Za zużytą część wyrobu koszty ponosi klient
  • Za część niewykorzystaną do pełnej wartości użytkowej (wskaźnik TWI) koszty ponosi gwarant.

Podstawą ustalenia należności jest pozostała średnia wysokość rzeźby bieżnika opony wynikająca z pomiaru w 3- ech miejscach na obwodzie. Pomiaru dokonuje upoważniony pracownik wyznaczony przez producenta. Zastrzega się możliwość utraty gwarancji w przypadku eksploatacji opon w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem lub niezachowaniem wymogów technicznych eksploatacji, a w szczególności:

  1. Założenia opony o niższych niż dopuszczalne indeksach prędkości i obciążenia dla danego pojazdu oraz eksploatacji opony przy nieprawidłowym ciśnieniu.
  2. Uszkodzeń mechanicznych powstałych na skutek działania czynników zewnętrznych.
  3. Uszkodzeń powstałych w wyniku nieprawidłowego montażu lub demontażu opon.
  4. Złego stanu technicznego pojazdu (zła geometria, wadliwe hamulce, uszkodzone niesprawne zawieszenie, inne mające wpływ na nieprawidłowe zużycie ogumienia).
  5. Uszkodzenia spowodowanego niewłaściwym użytkowaniem (nieprawidłowe ciśnienie, ponadnormatywne obciążenie opony).
  6. Gdy uszkodzenie powstało podczas transportowania towaru, przez osoby trzecie lub klienta.
  7. Gdy uszkodzenie powstało przy głębokości rzeźby bieżnika równej lub mniejszej niż 1,6 mm.

Gwarancja jest ważna przez okres 24 miesięcy od daty zakupu i do głębokości 1,6mm mierzonej na punkcie pomiarowym TWI. W przypadku zakupu detalicznego prosimy o zachowanie paragonu z podanym numerem transakcji. Paragon stanowi podstawę do roszczeń reklamacyjnych. W przypadku zauważenia wady, bądź uszkodzenia opony prosimy o niezwłoczny kontakt z punktem zakupu towaru. Do reklamacji przyjmowane są opony bez jakichkolwiek śladów napraw.