Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico 335/30R18 102 Y ZR

PRODUCENT
MODEL P Zero Corsa Asimmetrico
ROZMIAR 335/30R18
SEZON letnie
POJAZD osobowe
INDEKS PRĘDKOŚCI Y
INDEKS NOŚNOŚCI 102

Opona Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico jest propozycją o wysokich osiągach klasy Premium (wysokiej). Została wyprodukowana na sezon letni. Pirelli to poważany producent, który wyróżnia się tworzeniem opon klasy Ultra High Performance. Opona Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico zawiera innowacyjny, asymetryczny wzór bieżnika, którego powstanie poprzedzone było wieloletnim doświadczeniem konstruktorów marki Pirelli na torach wyścigowych. Opona Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico zapewnia wysoką przyczepność, także na mokrym podłożu. Jej zaletą jest też odporność oraz wysoki poziom komfortu.

Opona Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico została skonstruowana przy użyciu nowoczesnych surowców i profesjonalnych metod produkcyjnych. Przy produkcji bieżnika opony Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico posłużono się fachową mieszanką kauczukową, która zapewnia wysoką przyczepność i jest wytrzymała na wysokie temperatury. W dodatku użycie ultralekkiego i elastycznego opasania umożliwiło bardzo dużą strefę kontaktu opony z podłożem. W celu zwiększenia sztywności barków umocniono konstrukcję karkasu, w związku z czym nawet na nierównym podłożu opona nie jest podatna na uszkodzenia i deformację profilu. W czasie jazdy na mokrym podłożu, bezpieczeństwo mają zapewnić trzy szerokie kanały obwodowe, które skutecznie odprowadzają wodę na boki i zmniejszają ryzyko poślizgu hydrodynamicznego. Zastosowanie komputerowej optymalizacji wzoru dało możliwość odpowiedniego rozkładu nacisków. W związku z tym bieżnik podlega zużyciu w sposób równomierny. Poprawie uległa też reakcja na hamowanie oraz przyspieszenie. Technologia P Zero jest nowoczesną metodą, stworzoną przez inżynierów Pirelli. Jej podstawą jest budowa specjalistycznych opon wyścigowych. Jest standardowo używana w sektorze opon Ultra High Performance przez markę Pirelli. Dostępne są dwa rodzaje opon : Asimmetrico™ (wzór asymetryczny) i Direzionale™ (wzór kierunkowy). Możliwe jest ich użycie w dwóch kombinacjach. Na osi przedniej można zainstalować oponę ze wzorem kierunkowym, a na osi tylnej oponę asymetryczną. Drugą propozycją jest zamontowanie opony asymetrycznej na wszystkich osiach. Technologia zapewnia lepszą reakcję na manewry kierownicy, hamowanie i przyspieszanie. W dodatku podwyższa przyczepność także przy wysokich prędkościach, zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni.

Opona Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico została wyprodukowana z myślą o samochodach osobowych najwyższego poziomu o sportowych osiągach. Jest dostosowana do jazdy z bardzo dużą szybkością. Jest doskonała dla najbardziej wymagających miłośników szybkiej jazdy. Według systemu P Zero, aby zwiększyć osiągi należy zamontować oponę na obie osie albo na oś tylnią w zestawieniu z opcją kierunkową z przodu. Opona Pirelli P Zero Corsa Asimmetrico jest elementem fabrycznego wyposażenia takich aut jak : Aston Martin DB9, Aston Martin V8 Vantage, BMW M6, Ferrari 575 Handling GTC/360, Challenge Stradale, Ferrari F430 Scuderia, Lamborghini Gallardo Superleggera -Murciélago, Maserati MC12, Porsche 911 GT2/GT3 RS, Subaru Impreza STi, Mercedes - AMG CLK Black Series.

Pirelli, Ceat, Courier

Firma PIRELLI gwarantuje dobrą jakość opon i zapewnia odpowiednie parametry trakcyjne przez cały okres jej eksploatacji na okres 24 miesięcy od daty zakupu, lecz nie dłużej niż 48 miesięcy od daty produkcji. W okresie gwarancji wszystkie reklamowane opony, w których zostanie stwierdzona wada produkcyjna będą wymieniane na nowe, wolne od wad. Dystrybutor zapewnia rozpatrzenie w terminie do 14 dni każdej reklamacji i uznanie jej, o ile przyczyna była wada fabryczna. Po upływie okresu gwarancji do okresu 48 miesięcy od daty produkcji - klient może uzyskać zwrot części ceny ofertowej obowiązującej w dniu sprzedaży opony lub uzyskać nowy wyrób na zasadach częściowego rozliczenia tj:

  • Za zużytą część wyrobu koszty ponosi klient
  • Za część niewykorzystaną do pełnej wartości użytkowej (wskaźnik TWI) koszty ponosi gwarant.

Podstawą ustalenia należności jest pozostała średnia wysokość rzeźby bieżnika opony wynikająca z pomiaru w 3- ech miejscach na obwodzie. Pomiaru dokonuje upoważniony pracownik wyznaczony przez producenta. Zastrzega się możliwość utraty gwarancji w przypadku eksploatacji opon w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem lub niezachowaniem wymogów technicznych eksploatacji, a w szczególności:

  1. Założenia opony o niższych niż dopuszczalne indeksach prędkości i obciążenia dla danego pojazdu oraz eksploatacji opony przy nieprawidłowym ciśnieniu.
  2. Uszkodzeń mechanicznych powstałych na skutek działania czynników zewnętrznych.
  3. Uszkodzeń powstałych w wyniku nieprawidłowego montażu lub demontażu opon.
  4. Złego stanu technicznego pojazdu (zła geometria, wadliwe hamulce, uszkodzone niesprawne zawieszenie, inne mające wpływ na nieprawidłowe zużycie ogumienia).
  5. Uszkodzenia spowodowanego niewłaściwym użytkowaniem (nieprawidłowe ciśnienie, ponadnormatywne obciążenie opony).
  6. Gdy uszkodzenie powstało podczas transportowania towaru, przez osoby trzecie lub klienta.
  7. Gdy uszkodzenie powstało przy głębokości rzeźby bieżnika równej lub mniejszej niż 1,6 mm.

Gwarancja jest ważna przez okres 24 miesięcy od daty zakupu i do głębokości 1,6mm mierzonej na punkcie pomiarowym TWI. W przypadku zakupu detalicznego prosimy o zachowanie paragonu z podanym numerem transakcji. Paragon stanowi podstawę do roszczeń reklamacyjnych. W przypadku zauważenia wady, bądź uszkodzenia opony prosimy o niezwłoczny kontakt z punktem zakupu towaru. Do reklamacji przyjmowane są opony bez jakichkolwiek śladów napraw.