Michelin PILOT SPORT CUP 265/35R18 93 Y

PRODUCENT
MODEL PILOT SPORT CUP
ROZMIAR 265/35R18
SEZON letnie
POJAZD osobowe
INDEKS PRĘDKOŚCI Y
INDEKS NOŚNOŚCI 93Przeczytaj opinie o oponie Michelin PILOT SPORT CUP

4/6

Ilość opinii: 8

Opona Michelin Pilot Sport Cup należy do klasy Premium (wysokiej) i jest przeznaczona na sezon letni. Model zalicza się do grupy opon typu semi-slick. Został przygotowany przez koncern Michelin ze względu na rosnące zapotrzebowanie na samochody o ekstremalnie wysokich osiągach. Praktyka i dokładność inżynierów Michelin pozwoliły stworzyć letnią oponę nie tylko idealną na co dzień, ale także zapewniającą przeżycia jak z torów wyścigowych.

Opona Michelin Sport Cup jest używana przez BMW oraz Porsche, które stwierdziły, że doskonale odpowiada potrzebom samochodów sportowych najwyższej klasy. Szczególna architektura szczytu oraz mniejsza niż zwykle głębokość bieżnika pozwalają osiągnąć wyższą przyczepność w suchych warunkach oraz wytrzymałość na wpływ siły odśrodkowej. Konstruktorzy rozumieli jednak, że opona stosowana na co dzień powinna funkcjonować tak samo dobrze na mokrej nawierzchni. Z tego względu w oponie Michelin Pilot Sport Cup wprowadzono asymetryczną budowę bieżnika. Zadaniem części wewnętrznej jest zwiększenie przyczepności na mokrym podłożu. Efekt ten zawdzięcza nowatorskiej mieszance krzemionkowej Full Silice oraz systemowi obwodowych rowków. Część zewnętrzna ma natomiast usprawnić poruszanie się na suchej nawierzchni i zwiększyć precyzję jazdy. Dodatkowo, masywna obręcz barku w czasie skręcania nasila reakcję układu kierowniczego. Zadaniem opony Michelin Pilot Sport Cup jest jednak zagwarantowanie nie tylko wygody i płynności prowadzenia, ale także bezpieczeństwa. Z tego względu we wnętrzu opony Michelin Sport Cup znajdują się dwa pasy ze stali, umocnione przez użycie niezwykłej technologii Michelin’s Banded At Zero (BAZ), zapewniające większe bezpieczeństwo przy agresywnym przyspieszaniu lub hamowaniu.

Opona Michelin Sport Cup może zużywać się szybciej niż zazwyczaj w związku z mniejszą niż w zwykłych oponach głębokością bieżnika. Aby spowolnić ten proces należy, zwłaszcza przed szybką jazdą, stopniowo i umiarkowanie nagrzać je, a potem ochłodzić. Ważne jest również zadbanie o odpowiednie ciśnienie wewnątrz opon. Kolejnym zaleceniem jest zmniejszenie prędkości w razie stojącej wody albo silnych opadów, co pozwoli zmniejszyć ryzyko aquaplaningu. Opona Michelin Pilot Sport Cup to opona o ogromnych możliwościach stworzona dla nadzwyczaj szybkich samochodów.

Michelin, Kormoran, Kleber, BFGoodrich

I. Przedmiotem gwarancji są opony marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin do samochodów osobowych i dostawczych, zwane dalej Wyrobami.

II. Firma MICHELIN, zwana dalej Gwarantem, gwarantuje, że Wyroby marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin są wolne od wad produkcyjnych i materiałowych.

III. Gwarancja obejmuje użytkowanie Wyrobu do zużycia oryginalnego bieżnika od wskaźnika TWI*, po osiągnięciu którego Wyrób uznany jest za zużyty.

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

Niniejszą gwarancją nie są objęte jakiekolwiek Wyroby naprawiane, bez względu na sposób i zakres naprawy oraz na osobę, która naprawiała Wyrób.

Niniejszą gwarancją nie są również objęte wyroby uszkodzone wskutek między innymi:
- nieprzestrzegania wymogów eksploatacyjnych dotyczących Wyrobów, określonych przez Gwaranta
- nieprawidłowego montażu lub demontażu
- nieprawidłowej eksploatacji wyrobu
- eksploatacji niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamontowania Wyrobu na niewłaściwej albo uszkodzonej obręczy, zamontowania dętki lub ochraniacza, innych niż zalecane lub dopuszczalne przez Gwaranta
- złego stanu technicznego pojazdu, w tym nieprawidłowej geometrii zawieszenia, wadliwej zbieżności kół, uszkodzonych lub zużytych amortyzatorów, hamulców, sprężyn albo innych elementów zawieszenia
- uszkodzeń mechanicznych, w tym spowodowanych uderzeniem barkiem lub bokiem opony, najechaniem na krawężnik, wyrwę w jezdni itp., przecięć czy przebić
- przeciążenia Wyrobu i eksploatacji na niewłaściwym ciśnieniu (za wysokim lub zbyt niskim)
- nieprawidłowego przechowywania Wyrobu, w tym nie zabezpieczenia go przed działaniem substancji żrących, ropopochodnych, ozonu oraz działaniem temperatur powodujących degradację gumy
- nieprawidłowego transportu Wyrobu przez Klienta
- nieprawidłowej techniki jazdy, a w szczególności gwałtownego hamowania, przyśpieszania i jazdy z zablokowanymi kołami
- wypadku drogowego
- umyślnego działania powodującego uszkodzenie Wyrobu
- działania ognia
- użycia Wyrobu w sporcie lub do współzawodnictwa mającego cechy współzawodnictwa sportowego

Zgodnie z Polską normą nr PN-C-94300-7 maksymalny okres przechowywania opon wynosi 36 miesięcy od daty produkcji. Gwarancja nie jest ważna na wyroby sprzedane po upływie tego okresu.

Gwarancja nie obejmuje rekompensaty za utratę czasu, za czasową niesprawność pojazdu, niewygodę lub wynikające z tego koszty.

Warunkami rozpatrzenia gwarancji są:
- zgłoszenie reklamacji w punkcie zakupu Wyrobu
- przedstawienie dowodu zakupu
- dostarczenie reklamowanego Wyrobu, a w przypadku Wyrobu dętkowego (lub używanego z dętką) - dostarczenie razem z nim dętki
- na żądanie przyjmującego reklamację lub Gwaranta - udostępnienie pojazdu do oceny stanu technicznego przez Gwaranta

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie.

Reklamacje rozpatrywane są w terminie 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji.

Od decyzji Gwaranta rozstrzygającej o uznaniu bądź nie uznaniu reklamacji, nie służy odwołanie. W przypadku uznania reklamacji dokonuje się wymiany Wyrobu na fabrycznie nowy. Niniejsza Gwarancja obowiązuje tylko na wyroby sprzedane użytkownikowi na terenie Polski.

*TWI - wskaźnik dopuszczalnego zużycia rzeźby bieżnika, umieszczony w sześciu miejscach na obwodzie opony (występy w rowkach bieżnika oznaczone na boku opony symbolem TWI), przeznaczony do wizualnej oceny zużycia opony.

Zużycie do wskaźnika TWI = zużycie co najmniej w jednym miejscu na obwodzie opony.