Michelin PILOT SPORT CUP+ 245/35R19 93 Y XL, ZR, *

PRODUCENT
MODEL PILOT SPORT CUP+
ROZMIAR 245/35R19
SEZON letnie
POJAZD osobowe
INDEKS PRĘDKOŚCI Y
INDEKS NOŚNOŚCI 93

Opona Michelin Pilot Sport Cup + należy do klasy Premium (wysokiej) i jest przeznaczona do użytkowania w sezonie letnim. Jest oponą typu semi-slick. Koncern Michelin stworzył oponę Michelin Pilot Sport Cup + specjalnie dla posiadaczy sportowych aut, którzy pragną przeżyć rodem z torów wyścigowych. Przy projektowaniu opony Michelin Pilot Sport Cup + inżynierowie koncernu Michelin zastosowali techniki stosowane przedtem w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Pomimo „wyścigowych” właściwości, opona Michelin Pilot Sport Cup + sprawdza się także w jeździe szosowej i odpowiada wszystkim warunkom bezpieczeństwa.

Opona Michelin Pilot Sport Cup + posiada bieżnik wyróżniający się formą asymetrycznego wzoru. Każda jego część ma inne przeznaczenie. Po wewnętrznej stronie zastosowano mieszankę Full Sillice o wysokiej zawartości krzemionki, co pozwala na zachowanie odpowiedniej przyczepności na mokrym podłożu. System poprzecznych rowków, których funkcją jest skuteczne eliminowanie wody spod powierzchni opony, ma zapewnić dodatkowe zabezpieczenie przed zjawiskiem aquaplaningu. Natomiast zadaniem strony zewnętrznej jest podniesienie poziomu jazdy na suchym podłożu. Potwierdzają to testy wykonane w latach 2006 i 2007 przez magazyny Power Car i Sport Auto. Opona Michelin Pilot Sport Cup + okazała się szybsza od modeli stworzonych przez konkurencję. Dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań, bieżnikowi została zapewniona optymalna sztywność. Z tego względu opona zyskała odporność na deformacje, na które jest narażona w wyniku działania sił powstających w czasie skręcania lub innych nagłych manewrów. W związku ze swoim sportowym charakterem opona Michelin Pilot Sport Cup + charakteryzuje się nieco niższą niż standardowo głębokością bieżnika, co może skutkować w jej szybszym zużyciu. Z tego względu ważne jest przestrzeganie wymogów bezpieczeństwa i zmniejszenie prędkości w przypadku stojącej wody. Z uwagi na asymetryczną budowę bieżnika, istotne jest także montowanie opony Michelin Pilot Sport Cup + zgodnie ze wskazówkami producenta.

Opona Michelin Pilot Sport Cup + została stworzona w odpowiedzi na potrzeby kierowców sportowych aut osiągających ogromne prędkości. Model wykazuje wytrzymałość na duże przeciążenia. Jest niezawodny na torze wyścigowym, a także na co dzień.

Michelin, Kormoran, Kleber, BFGoodrich

I. Przedmiotem gwarancji są opony marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin do samochodów osobowych i dostawczych, zwane dalej Wyrobami.

II. Firma MICHELIN, zwana dalej Gwarantem, gwarantuje, że Wyroby marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin są wolne od wad produkcyjnych i materiałowych.

III. Gwarancja obejmuje użytkowanie Wyrobu do zużycia oryginalnego bieżnika od wskaźnika TWI*, po osiągnięciu którego Wyrób uznany jest za zużyty.

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

Niniejszą gwarancją nie są objęte jakiekolwiek Wyroby naprawiane, bez względu na sposób i zakres naprawy oraz na osobę, która naprawiała Wyrób.

Niniejszą gwarancją nie są również objęte wyroby uszkodzone wskutek między innymi:
- nieprzestrzegania wymogów eksploatacyjnych dotyczących Wyrobów, określonych przez Gwaranta
- nieprawidłowego montażu lub demontażu
- nieprawidłowej eksploatacji wyrobu
- eksploatacji niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamontowania Wyrobu na niewłaściwej albo uszkodzonej obręczy, zamontowania dętki lub ochraniacza, innych niż zalecane lub dopuszczalne przez Gwaranta
- złego stanu technicznego pojazdu, w tym nieprawidłowej geometrii zawieszenia, wadliwej zbieżności kół, uszkodzonych lub zużytych amortyzatorów, hamulców, sprężyn albo innych elementów zawieszenia
- uszkodzeń mechanicznych, w tym spowodowanych uderzeniem barkiem lub bokiem opony, najechaniem na krawężnik, wyrwę w jezdni itp., przecięć czy przebić
- przeciążenia Wyrobu i eksploatacji na niewłaściwym ciśnieniu (za wysokim lub zbyt niskim)
- nieprawidłowego przechowywania Wyrobu, w tym nie zabezpieczenia go przed działaniem substancji żrących, ropopochodnych, ozonu oraz działaniem temperatur powodujących degradację gumy
- nieprawidłowego transportu Wyrobu przez Klienta
- nieprawidłowej techniki jazdy, a w szczególności gwałtownego hamowania, przyśpieszania i jazdy z zablokowanymi kołami
- wypadku drogowego
- umyślnego działania powodującego uszkodzenie Wyrobu
- działania ognia
- użycia Wyrobu w sporcie lub do współzawodnictwa mającego cechy współzawodnictwa sportowego

Zgodnie z Polską normą nr PN-C-94300-7 maksymalny okres przechowywania opon wynosi 36 miesięcy od daty produkcji. Gwarancja nie jest ważna na wyroby sprzedane po upływie tego okresu.

Gwarancja nie obejmuje rekompensaty za utratę czasu, za czasową niesprawność pojazdu, niewygodę lub wynikające z tego koszty.

Warunkami rozpatrzenia gwarancji są:
- zgłoszenie reklamacji w punkcie zakupu Wyrobu
- przedstawienie dowodu zakupu
- dostarczenie reklamowanego Wyrobu, a w przypadku Wyrobu dętkowego (lub używanego z dętką) - dostarczenie razem z nim dętki
- na żądanie przyjmującego reklamację lub Gwaranta - udostępnienie pojazdu do oceny stanu technicznego przez Gwaranta

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie.

Reklamacje rozpatrywane są w terminie 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji.

Od decyzji Gwaranta rozstrzygającej o uznaniu bądź nie uznaniu reklamacji, nie służy odwołanie. W przypadku uznania reklamacji dokonuje się wymiany Wyrobu na fabrycznie nowy. Niniejsza Gwarancja obowiązuje tylko na wyroby sprzedane użytkownikowi na terenie Polski.

*TWI - wskaźnik dopuszczalnego zużycia rzeźby bieżnika, umieszczony w sześciu miejscach na obwodzie opony (występy w rowkach bieżnika oznaczone na boku opony symbolem TWI), przeznaczony do wizualnej oceny zużycia opony.

Zużycie do wskaźnika TWI = zużycie co najmniej w jednym miejscu na obwodzie opony.