Michelin LATITUDE CROSS 275/70R16 114 T

PRODUCENT
MODEL LATITUDE CROSS
ROZMIAR 275/70R16
SEZON letnie
POJAZD 4x4
INDEKS PRĘDKOŚCI T
INDEKS NOŚNOŚCI 114Przeczytaj opinie o oponie Michelin LATITUDE CROSS

5/6

Ilość opinii: 39

Opona Michelin Latitude Cross to typ opony letniej klasy premium tzw. 'wysokiej'. Model został wprowadzony na rynek w roku 2009 przez koncern Michelin i jest przeznaczony do wszystkich najpopularnjeszych typów samochodów z napędem na cztery koła (Honda CRV, Toyota RAV4, Nissan Patrol, Toyota Land Cruiser, Mercedes ML, Volkswagen Touareg czy Nissan Navara). Opona Michelin Latitude Cross posiada bardzo agresywną rzeźbę bieżnika, dzięki czemu jest znakomitą propozycją dla samochodów terenowych. Samochody osobowe, dzięki oponie Michelin Latitude Cross, również odczują wysoki komfort jazdy.

Opona Michelin Latitude Cross jest wykonana ze specjalnie przygotowanej mieszanki "Terrain proof". Jej skład wzorowany jest na oponach przemysłowych - zachowują one znaczną odporność na ścieranie, nawet na kamienistym czy żwirowym podłożu. Ma to być gwarancją wytrzymałości i trwałości, szczególnie w przypadku jazdy 'off-road'. Opona Michelin Latitude Cross zachowuje długą żywotność, nawet eksploatowana na różnorodnych typach dróg czy przy pełnym obciążeniu (laweta, przyczepa). Bieżnik opony Michelin Latitude Cross jest wyposażony w znaczną ilość tzw. 'krawędzi atakujacych'. To dzięki takiej konstrukcji opona Michelin Latitude Cross zapewnia optymalną trakcję oraz przyczepność nie tylko na normalnej nawierzchni, ale także na luźnych nawierzchniach, błocie czy mokrej trawie. W celu zwiększenia poziomu akustycznego oraz bezpieczeństwa biernego, przy konstruowaniu opony Michelin Latitude Cross zastosowano technologię 'Silent Tread Design'. Jest ona oparta na innowacyjnym kształcie klocków bieżnika, który zapewnia płynny kontakt opony z nawierzchnią. Dzięki temu, klocki nie uderzają o powierzchnię, a związany z tym, charakterystyczny dla opon terenowych hałas zostaje zredukowany. W przeprowadzonych testach opona Michelin Latitude Cross okazała się podobnie cicha, jak Michelin Latitude Tour HP, która przeznaczona jest głównie do jazdy na szosach. Asymetryczny wzór zastosowanego tutaj bieżnika, wzbogaconego w system krzyżujących się nacięć i rowków, stanowi system odprowadzający wodę spod powierzchni wody, zapobiegając jednocześnie zjawisku aquaplaningu.

W użytkowaniu letniej opony Michelin Latitude Cross powinien zostać zachowany następujący stosunek: 65% warunki „on-road”, 35% warunki „off-road”. Plusem opony Michelin Latitude Cross jest bardzo niska emisja hałasu a także wysoki komfort podróżowania.

Michelin, Kormoran, Kleber, BFGoodrich

I. Przedmiotem gwarancji są opony marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin do samochodów osobowych i dostawczych, zwane dalej Wyrobami.

II. Firma MICHELIN, zwana dalej Gwarantem, gwarantuje, że Wyroby marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin są wolne od wad produkcyjnych i materiałowych.

III. Gwarancja obejmuje użytkowanie Wyrobu do zużycia oryginalnego bieżnika od wskaźnika TWI*, po osiągnięciu którego Wyrób uznany jest za zużyty.

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

Niniejszą gwarancją nie są objęte jakiekolwiek Wyroby naprawiane, bez względu na sposób i zakres naprawy oraz na osobę, która naprawiała Wyrób.

Niniejszą gwarancją nie są również objęte wyroby uszkodzone wskutek między innymi:
- nieprzestrzegania wymogów eksploatacyjnych dotyczących Wyrobów, określonych przez Gwaranta
- nieprawidłowego montażu lub demontażu
- nieprawidłowej eksploatacji wyrobu
- eksploatacji niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamontowania Wyrobu na niewłaściwej albo uszkodzonej obręczy, zamontowania dętki lub ochraniacza, innych niż zalecane lub dopuszczalne przez Gwaranta
- złego stanu technicznego pojazdu, w tym nieprawidłowej geometrii zawieszenia, wadliwej zbieżności kół, uszkodzonych lub zużytych amortyzatorów, hamulców, sprężyn albo innych elementów zawieszenia
- uszkodzeń mechanicznych, w tym spowodowanych uderzeniem barkiem lub bokiem opony, najechaniem na krawężnik, wyrwę w jezdni itp., przecięć czy przebić
- przeciążenia Wyrobu i eksploatacji na niewłaściwym ciśnieniu (za wysokim lub zbyt niskim)
- nieprawidłowego przechowywania Wyrobu, w tym nie zabezpieczenia go przed działaniem substancji żrących, ropopochodnych, ozonu oraz działaniem temperatur powodujących degradację gumy
- nieprawidłowego transportu Wyrobu przez Klienta
- nieprawidłowej techniki jazdy, a w szczególności gwałtownego hamowania, przyśpieszania i jazdy z zablokowanymi kołami
- wypadku drogowego
- umyślnego działania powodującego uszkodzenie Wyrobu
- działania ognia
- użycia Wyrobu w sporcie lub do współzawodnictwa mającego cechy współzawodnictwa sportowego

Zgodnie z Polską normą nr PN-C-94300-7 maksymalny okres przechowywania opon wynosi 36 miesięcy od daty produkcji. Gwarancja nie jest ważna na wyroby sprzedane po upływie tego okresu.

Gwarancja nie obejmuje rekompensaty za utratę czasu, za czasową niesprawność pojazdu, niewygodę lub wynikające z tego koszty.

Warunkami rozpatrzenia gwarancji są:
- zgłoszenie reklamacji w punkcie zakupu Wyrobu
- przedstawienie dowodu zakupu
- dostarczenie reklamowanego Wyrobu, a w przypadku Wyrobu dętkowego (lub używanego z dętką) - dostarczenie razem z nim dętki
- na żądanie przyjmującego reklamację lub Gwaranta - udostępnienie pojazdu do oceny stanu technicznego przez Gwaranta

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie.

Reklamacje rozpatrywane są w terminie 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji.

Od decyzji Gwaranta rozstrzygającej o uznaniu bądź nie uznaniu reklamacji, nie służy odwołanie. W przypadku uznania reklamacji dokonuje się wymiany Wyrobu na fabrycznie nowy. Niniejsza Gwarancja obowiązuje tylko na wyroby sprzedane użytkownikowi na terenie Polski.

*TWI - wskaźnik dopuszczalnego zużycia rzeźby bieżnika, umieszczony w sześciu miejscach na obwodzie opony (występy w rowkach bieżnika oznaczone na boku opony symbolem TWI), przeznaczony do wizualnej oceny zużycia opony.

Zużycie do wskaźnika TWI = zużycie co najmniej w jednym miejscu na obwodzie opony.