Michelin AGILIS 165/75R14 93 R C

PRODUCENT
MODEL AGILIS
ROZMIAR 165/75R14
SEZON letnie
POJAZD dostawcze
INDEKS PRĘDKOŚCI R
INDEKS NOŚNOŚCI 93Przeczytaj opinie o oponie Michelin AGILIS

5/6

Ilość opinii: 29

Opona Michaelin Agilis jest modelem zaliczanym do klasy wysokiej, tzw. 'premium'. Michelin jest koncernem wiodącym obecnie prym na rynku. Oponę Michelin Agilis stworzono z myślą o autach dostawczych i użyto do jej konstrukcji najnowszych rozwiązań technologicznych.

W konstrukcji bieżnika opony Michaelin Agilis, dla zwiększenia jego sztywności użyto unikalnej gumowej mieszanki (Durable Security Compound), o składzie podobnym do składu mieszanki używanej w autach osobowych. Dzięki temu w całym okresie użycia opona doskonale trzyma się zwilżonych nawierzchni. Cecha ta doskonale przydaje się podczas hamowania na mokrej powierzchni. Michelin przeprowadził testy, w efekcie których udowodniono, że z ową oponą droga hamowania jest krótsza o 3 metry. Utrzymanie właściwej sztywności bieżnika Michelin Agilis sprawia też redukowanie oporów toczenia oraz w efekcie tego obniżenie ilości używanego paliwa i niebezpiecznych spalin emitowanych do atmosfery nawet, jak mówią naukowcy o 3%. Projektując oponę Michelin Agilis nie zapomniano też o użyciu znanych metod wykorzystywanych przy autach ciężarowych. Specjalny system Durable Patch zapewnia idealny kontakt opony z prostokątną nawierzchnią, dzięki czemu opona jest trwalsza, gdyż bieżnik niszczy się o wiele wolniej. Wytrzymuje bowiem nawet o 20% więcej niż opony wcześniejsze. Opona Michelin Agilis, jako że przeznaczona jest do samochodów dostawczych, narażona jest na wszelkie usterki techniczne. Producenci umocnili więc ją za pomocą dwuwarstwowej konstrukcji oraz ośmiu specjalnych umocnień osłaniających boki przed ewentualnymi uderzeniami, m.in. o krawężniki.

Opona Michelin Agilis sprawdza się w autach transportowych ważących nie więcej niż 2.8 tony. Odpowiednie parametry trakcyjne utrzymane są dzięki unikalnej budowie bieżnika. Opona Michaelin Agilis jest bardzo wytrzymała na wszelakie usterki mechaniczne.

Michelin, Kormoran, Kleber, BFGoodrich

I. Przedmiotem gwarancji są opony marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin do samochodów osobowych i dostawczych, zwane dalej Wyrobami.

II. Firma MICHELIN, zwana dalej Gwarantem, gwarantuje, że Wyroby marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin są wolne od wad produkcyjnych i materiałowych.

III. Gwarancja obejmuje użytkowanie Wyrobu do zużycia oryginalnego bieżnika od wskaźnika TWI*, po osiągnięciu którego Wyrób uznany jest za zużyty.

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

Niniejszą gwarancją nie są objęte jakiekolwiek Wyroby naprawiane, bez względu na sposób i zakres naprawy oraz na osobę, która naprawiała Wyrób.

Niniejszą gwarancją nie są również objęte wyroby uszkodzone wskutek między innymi:
- nieprzestrzegania wymogów eksploatacyjnych dotyczących Wyrobów, określonych przez Gwaranta
- nieprawidłowego montażu lub demontażu
- nieprawidłowej eksploatacji wyrobu
- eksploatacji niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamontowania Wyrobu na niewłaściwej albo uszkodzonej obręczy, zamontowania dętki lub ochraniacza, innych niż zalecane lub dopuszczalne przez Gwaranta
- złego stanu technicznego pojazdu, w tym nieprawidłowej geometrii zawieszenia, wadliwej zbieżności kół, uszkodzonych lub zużytych amortyzatorów, hamulców, sprężyn albo innych elementów zawieszenia
- uszkodzeń mechanicznych, w tym spowodowanych uderzeniem barkiem lub bokiem opony, najechaniem na krawężnik, wyrwę w jezdni itp., przecięć czy przebić
- przeciążenia Wyrobu i eksploatacji na niewłaściwym ciśnieniu (za wysokim lub zbyt niskim)
- nieprawidłowego przechowywania Wyrobu, w tym nie zabezpieczenia go przed działaniem substancji żrących, ropopochodnych, ozonu oraz działaniem temperatur powodujących degradację gumy
- nieprawidłowego transportu Wyrobu przez Klienta
- nieprawidłowej techniki jazdy, a w szczególności gwałtownego hamowania, przyśpieszania i jazdy z zablokowanymi kołami
- wypadku drogowego
- umyślnego działania powodującego uszkodzenie Wyrobu
- działania ognia
- użycia Wyrobu w sporcie lub do współzawodnictwa mającego cechy współzawodnictwa sportowego

Zgodnie z Polską normą nr PN-C-94300-7 maksymalny okres przechowywania opon wynosi 36 miesięcy od daty produkcji. Gwarancja nie jest ważna na wyroby sprzedane po upływie tego okresu.

Gwarancja nie obejmuje rekompensaty za utratę czasu, za czasową niesprawność pojazdu, niewygodę lub wynikające z tego koszty.

Warunkami rozpatrzenia gwarancji są:
- zgłoszenie reklamacji w punkcie zakupu Wyrobu
- przedstawienie dowodu zakupu
- dostarczenie reklamowanego Wyrobu, a w przypadku Wyrobu dętkowego (lub używanego z dętką) - dostarczenie razem z nim dętki
- na żądanie przyjmującego reklamację lub Gwaranta - udostępnienie pojazdu do oceny stanu technicznego przez Gwaranta

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie.

Reklamacje rozpatrywane są w terminie 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji.

Od decyzji Gwaranta rozstrzygającej o uznaniu bądź nie uznaniu reklamacji, nie służy odwołanie. W przypadku uznania reklamacji dokonuje się wymiany Wyrobu na fabrycznie nowy. Niniejsza Gwarancja obowiązuje tylko na wyroby sprzedane użytkownikowi na terenie Polski.

*TWI - wskaźnik dopuszczalnego zużycia rzeźby bieżnika, umieszczony w sześciu miejscach na obwodzie opony (występy w rowkach bieżnika oznaczone na boku opony symbolem TWI), przeznaczony do wizualnej oceny zużycia opony.

Zużycie do wskaźnika TWI = zużycie co najmniej w jednym miejscu na obwodzie opony.