Michelin AGILIS ALPIN 195/65R16 104 R

PRODUCENT
MODEL AGILIS ALPIN
ROZMIAR 195/65R16
SEZON zimowe
POJAZD dostawcze
INDEKS PRĘDKOŚCI R
INDEKS NOŚNOŚCI 104Przeczytaj opinie o oponie Michelin AGILIS ALPIN

5/6

Ilość opinii: 100

Typ: opona zimowa.

Klasa: wyższa (premium) – nowoczesna technologia i wysokie osiągi.

Bieżnik: symetryczny – uniwersalne parametry jezdne.

Przeznaczenie: auta dostawcze.

Rozmiary: 15-16 cali.

Informacje o producencie: Michelin to największy w Europie i jeden z największych na świecie koncernów oponiarskich. Firma została założona przez braci André i Édouarda Michelin we Francji w 1889 roku. W skład francuskiego koncernu wchodzą takie marki, jak Michelin, Kleber, BFGoodrich, Riken, Taurus, Kormoran, Warrior, Siamtyre, Tigar, Euromaster i Recamic. Michelin od wielu lat jest aktywny w sportach motorowych. Do 2006 roku firma dostarczała opony do F1, a od tamtego roku jest głównym dostawcą opon do WRC (Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata). W ofercie koncernu znajdują się opony do pojazdów osobowych, ciężarowych, motocykli, dętki i opony rowerowe oraz opony do samolotów i promów kosmicznych. Oprócz tego firma wydaje mapy i przewodniki turystyczne. Od 1995 roku do Michelin należą Olsztyńskie Zakłady Przemysłu Gumowego „Stomil-Olsztyn” pod nazwą Michelin Polska.

Opis technologii: Opona Michelin Agilis Alpin zapewnia pełną kontrolę nad pojazdem w zróżnicowanych warunkach panujących zimą. Model ten jest następcą opony Agilis 81 Snow-Ice. Produkt został wyposażony w nowoczesną rzeźbę bieżnika, która posiada otwartą i szeroko ponacinaną strefę barkową. Jest to rozwiązanie podobne do stosowanych w autach terenowych. Taka technologia ma na celu poprawę prowadzenia samochodu na śniegu. W oponie Michelin Agilis Alpin zastosowano bardziej prostokątną i o 27% większą powierzchnię kontaktu z drogą. Do osiągnięcia takiego efektu zastosowano technologię Durable Contact Path używaną wcześniej w oponach ciężarowych. Kolejne z rozwiązań zastosowanych w oponie Michelin Agilis Alpin to technologia StabiliGrip, która charakteryzuje się zwiększeniem o 16% liczby lameli wgryzających się w śnieg. Trójwymiarowe lamele o zmiennej geometrii posiadają zdolność samoblokowania się, przez co poprawiają stabilność klocków bieżnika i całej opony. Dodatkowo opona Agilis Alpin jest odporna na uszkodzenia i zapewnia długie przebiegi.

Michelin, Kormoran, Kleber, BFGoodrich

I. Przedmiotem gwarancji są opony marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin do samochodów osobowych i dostawczych, zwane dalej Wyrobami.

II. Firma MICHELIN, zwana dalej Gwarantem, gwarantuje, że Wyroby marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin są wolne od wad produkcyjnych i materiałowych.

III. Gwarancja obejmuje użytkowanie Wyrobu do zużycia oryginalnego bieżnika od wskaźnika TWI*, po osiągnięciu którego Wyrób uznany jest za zużyty.

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

Niniejszą gwarancją nie są objęte jakiekolwiek Wyroby naprawiane, bez względu na sposób i zakres naprawy oraz na osobę, która naprawiała Wyrób.

Niniejszą gwarancją nie są również objęte wyroby uszkodzone wskutek między innymi:
- nieprzestrzegania wymogów eksploatacyjnych dotyczących Wyrobów, określonych przez Gwaranta
- nieprawidłowego montażu lub demontażu
- nieprawidłowej eksploatacji wyrobu
- eksploatacji niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamontowania Wyrobu na niewłaściwej albo uszkodzonej obręczy, zamontowania dętki lub ochraniacza, innych niż zalecane lub dopuszczalne przez Gwaranta
- złego stanu technicznego pojazdu, w tym nieprawidłowej geometrii zawieszenia, wadliwej zbieżności kół, uszkodzonych lub zużytych amortyzatorów, hamulców, sprężyn albo innych elementów zawieszenia
- uszkodzeń mechanicznych, w tym spowodowanych uderzeniem barkiem lub bokiem opony, najechaniem na krawężnik, wyrwę w jezdni itp., przecięć czy przebić
- przeciążenia Wyrobu i eksploatacji na niewłaściwym ciśnieniu (za wysokim lub zbyt niskim)
- nieprawidłowego przechowywania Wyrobu, w tym nie zabezpieczenia go przed działaniem substancji żrących, ropopochodnych, ozonu oraz działaniem temperatur powodujących degradację gumy
- nieprawidłowego transportu Wyrobu przez Klienta
- nieprawidłowej techniki jazdy, a w szczególności gwałtownego hamowania, przyśpieszania i jazdy z zablokowanymi kołami
- wypadku drogowego
- umyślnego działania powodującego uszkodzenie Wyrobu
- działania ognia
- użycia Wyrobu w sporcie lub do współzawodnictwa mającego cechy współzawodnictwa sportowego

Zgodnie z Polską normą nr PN-C-94300-7 maksymalny okres przechowywania opon wynosi 36 miesięcy od daty produkcji. Gwarancja nie jest ważna na wyroby sprzedane po upływie tego okresu.

Gwarancja nie obejmuje rekompensaty za utratę czasu, za czasową niesprawność pojazdu, niewygodę lub wynikające z tego koszty.

Warunkami rozpatrzenia gwarancji są:
- zgłoszenie reklamacji w punkcie zakupu Wyrobu
- przedstawienie dowodu zakupu
- dostarczenie reklamowanego Wyrobu, a w przypadku Wyrobu dętkowego (lub używanego z dętką) - dostarczenie razem z nim dętki
- na żądanie przyjmującego reklamację lub Gwaranta - udostępnienie pojazdu do oceny stanu technicznego przez Gwaranta

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie.

Reklamacje rozpatrywane są w terminie 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji.

Od decyzji Gwaranta rozstrzygającej o uznaniu bądź nie uznaniu reklamacji, nie służy odwołanie. W przypadku uznania reklamacji dokonuje się wymiany Wyrobu na fabrycznie nowy. Niniejsza Gwarancja obowiązuje tylko na wyroby sprzedane użytkownikowi na terenie Polski.

*TWI - wskaźnik dopuszczalnego zużycia rzeźby bieżnika, umieszczony w sześciu miejscach na obwodzie opony (występy w rowkach bieżnika oznaczone na boku opony symbolem TWI), przeznaczony do wizualnej oceny zużycia opony.

Zużycie do wskaźnika TWI = zużycie co najmniej w jednym miejscu na obwodzie opony.