Hankook Ventus V12 Evo K110 245/35R19 93 Y XL ZR

PRODUCENT
MODEL Ventus V12 Evo K110
ROZMIAR 245/35R19
SEZON letnie
POJAZD osobowe
INDEKS PRĘDKOŚCI Y
INDEKS NOŚNOŚCI 93Przeczytaj opinie o oponie Hankook Ventus V12 Evo K110

5/6

Ilość opinii: 33

Opona Hankook K110 jest letnią oponą średniej klasy. Produkt ten stanowi rozwiązanie dla kierowców stroniących od drogich europejskich producentów. Zalety opony Hankook K110 to wysokie właściwości trakcyjne utrzymywane niezależnie od typu nawierzchni oraz pogody. Ogumienie zapewnia także niską ścieralność.

Opona Hankook K110 to produkt należący do segmentu UHP czyli Ultra High Performance. W celu uzyskanie lepszej charakterystyki jazdy na suchym podłożu, twórcy wzmocnili strefę barkową produktu. Stabilizacja trakcji to efekt zastosowania mocnych klocków oraz zaokrągleń na krawędziach. Plusem opracowanej tak konstrukcji jest płynna jazda. Zadaniem barków jest zagwarantowanie optymalnej przyczepności podczas zakrętów. Z myślą o zwiększeniu przebiegów wykorzystano specjalną mieszankę gumową oraz umiejętnie wyważyli oponę. W rezultacie, naciski na bieżnik są równomierne, a ogumienie zużywa się wolniej. Nacięcia umieszczone na bokach powodują zmniejszenie poziomu generowanego hałasu w trakcie toczenia: redukują liczbę drgań oraz szumów towarzyszących jeździe. Opona Hankook K110 posiada kierunkowy, nowoczesny wzór bieżnika, który ułatwia osiągnięcie wyważonych osiągów w trakcie podróżowania po drodze mokrej bądź suchej. Podczas produkcji, twórcy sięgnęli po mieszankę gumową zawierającą sylikon. Z racji, że tworzywo te jest odporne na intensywną eksploatację, jest w stanie utrzymać imponujący poziom elastyczności na bardzo długo. Elementem odpowiadającym za bezpieczeństwo jazdy na mokrej nawierzchni są łukowate rowki, rozszerzające się w stronę barków. Taki kształt umożliwia sprawne usuwanie wody spod kół. Kształt bieżnika przypomina literę V, co przekłada się na wydajny drenaż wodny. W ten sposób ryzyko wystąpienia poślizgu hydrodynamicznego staje się minimalne.

Opona Hankook K110 jest przeznaczona dla pojazdów osobowych średniej i wysokiej klasy. Długie przebiegi i przystępna cena czynią z niej produkt atrakcyjny pod kątem codziennego użytkowania. Z powodzeniem można ją wykorzystać na drogach miejskich oraz w trasie. Spełnia wymaga większości samochodów jeżdżących po polskich drogach.