Hankook RH 06 265/60R18 110 V MFS

PRODUCENT
MODEL RH 06
ROZMIAR 265/60R18
SEZON letnie
POJAZD 4x4
INDEKS PRĘDKOŚCI V
INDEKS NOŚNOŚCI 110Przeczytaj opinie o oponie Hankook RH 06

5/6

Ilość opinii: 23

Opona Hankook RH06 Ventus ST zalicza się do opon letnich klasy średniej. Została wyprodukowana przez firmę Hankook – niezależnego, azjatyckiego producenta ogumienia. Oponę Hankook RH06 Ventus ST stworzono z myślą o luksusowych SUVach. Dzięki niej można w pełni spożytkować możliwości samochodów posiadających dużą moc silnika przy równoczesnej gwarancji płynnej, energicznej i bezpiecznej jazdy oraz bardzo dużych osiągach bez względu na warunki.

W bieżniku opony Hankook RH06 Ventus ST zastosowano kierunkowe rowki w kształcie litery „V”. Ich funkcja polega na zagwarantowaniu odpowiedniej trakcji na każdym rodzaju podłoża. Dzięki nim minimalizowane jest także występowanie zjawiska aquaplaningu, gdyż usuwają one wodę na zewnątrz. Taka struktura bieżnika oraz specjalne właściwości mieszanki wykorzystanej w budowie opony Hankook RH06 Ventus ST zapewniają precyzję jazdy oraz dobrą kierowalność tak samo na suchym, jak i śliskim podłożu. Dzięki temu droga hamowania jest znacznie krótsza oraz zmniejsza się zużycie paliwa. Ponadto opona Hankook RH06 Ventus ST przyczynia się do zwiększenia powierzchni styku z podłożem. W celu redukcji poziomu hałasu wykorzystano zaprojektowane komputerowo nacięcia, posługując się teorią Dual Depth Pitch Theory (DDPT). Odpowiadają one za zapewnienie płynnej i wygodnej jazdy w każdych warunkach. Zaawansowane technologie pozwoliły na nadanie klockom bieżnika optymalnego kształtu i uzyskanie idealnej elastyczności. Skutkuje to uzyskaniem bardzo dobrej odporności na ścieranie, a to wydłuża czas eksploatacji. Innowacyjne rozwiązania wykorzystano także w samej konstrukcji opony Hankook RH06 Ventus ST. Dotyczą one obrębu stopki, drutówki i osnowy oraz poprawiają stabilność i wygodę jazdy przy ekstremalnych prędkościach, a także poprawiają precyzję sterowania. Aby stworzyć dodatkowe zabezpieczenie podczas energicznego przyspieszania i hamowania, zastosowano szerokie, stalowe pasy przy konstrukcji opasania oraz zadbano o ich odpowiednią rozciągliwość. Dodatkowe wzmocnienie boku sprawia, że opona Hankook RH06 Ventus ST jest bardziej odporna na wstrząsy i drobne uszkodzenia.

Opona Hankook RH06 Ventus ST została stworzona z przeznaczeniem do jazdy po mieście oraz po asfaltowych drogach. Niekiedy, w zależności od rozmiaru, wykorzystano w niej także dodatkowe wzmocnienie (XL).