Hankook RA23 245/60R18 105 H

PRODUCENT
MODEL RA23
ROZMIAR 245/60R18
SEZON letnie
POJAZD 4x4
INDEKS PRĘDKOŚCI H
INDEKS NOŚNOŚCI 105Przeczytaj opinie o oponie Hankook RA23

5/6

Ilość opinii: 5

Opona Hankook RA23 to opona letnia klasy średniej. Produkująca ją niezależna firma Hankook staje się coraz bardziej znana w Europie. Opona Hankook RA23 zapewnia bardzo dobrą kontrolę trakcji na każdym podłożu. Charakteryzuje ją także wysoka przyczepność, stabilna jazda nawet przy dużych prędkościach oraz duża wygoda jazdy. Stanowi też zabezpieczenie przed zjawiskiem aquaplaningu.

Opona Hankook RA23 jest oponą należącą do segmentu HP (High Performance). W każdych warunkach pogodowych gwarantuje jazdę z dużą prędkością i dynamiką. Posiada sportowy, asymetryczny bieżnik z wydzielonymi strefami, z których każda ma odrębne zadanie. Przy produkcji opony Hankook RA23 wykorzystano materiały z wysokiej jakości. Warstwowa struktura bieżnika opony Hankook RA23 przyczynia się do poprawy wytrzymałości oraz wzrostu zabezpieczenia przed przebiciem. Do mieszanki gumowej dodano krzemionkę, dzięki czemu udało się zwiększyć przebiegi i zminimalizować opory toczenia. Użycie takiego tworzywa skutkuje też poprawą przyczepności na suchej, jak i śliskiej nawierzchni. Klocki opony w środkowej części posiadają prosty kształt oraz ostre krawędzie. Inżynierom firmy Hankook udało się zwiększyć bezpieczeństwo poprzez użycie dwóch żeber ustawionych zgodnie z kierunkiem toczenia. Za usuwanie wody z powierzchni bieżnika odpowiadają proste, wzdłużne kanały, zapewniając jednocześnie stały kontakt opony Hankook RA23 z drogą. Bardzo dobrą przyczepność, precyzję kierowania i krótką drogę hamowania zapewnia duża liczba nacięć na klockach bieżnika. Solidne barki opony Hankook RA23 stabilizują trakcję. Są też idealnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o równomierne rozłożenie nacisków i przyczepność boczną. Wzór w kształcie litery T na blokach barków tworzy spójną strukturę. Dzięki temu udało się zredukować poziom hałasu. Nacięcia na krawędziach opony Hankook RA23 gwarantują ochronę przed uszkodzeniem i zwiększają precyzję sterowania na nierównej drodze, zwłaszcza w przypadku jazdy w koleinach. Atrakcyjność wizualna jest kolejną zaletą opony Hankook RA23. Zapewnia dobry wygląd i sportowy design.

Opona Hankook RA23 jest letnią oponą wyprodukowaną z myślą o autach z napędem na cztery koła segmentu SUV. Idealnie nadaje się dla samochodów o dużych mocach i sprawdza się przy ekstremalnych prędkościach. Ponadto opona Hankook RA23 przyczynia się do obniżenia emisji hałasu i poprawy komfortu jazdy.