Hankook RA14 225/60R16 105/103 T

PRODUCENT
MODEL RA14
ROZMIAR 225/60R16
SEZON letnie
POJAZD dostawcze
INDEKS PRĘDKOŚCI T
INDEKS NOŚNOŚCI 105/103

Opona Hankook RA14 należy do opon letnich klasy średniej. Wyprodukowana została przez niezależną firmę Hankook. Bardzo dobra trakcja jest zapewniania bez względu na warunki pogodowe i na każdego rodzaju powierzchni. Opona Hankook RA14 charakteryzuje się bardzo dobrym odprowadzaniem wody, ochroną przed zjawiskiem aquaplaningu oraz krótką drogą hamowania.

Opona Hankook RA14 jest oponą dostawczą, którą wyposażono w asymetryczny wzór bieżnika. Pozwoliło to na uzyskanie zróżnicowanej powierzchni zapewniającej bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Za wysoką wytrzymałość i trwałość opony Hankook RA14 odpowiada wielowarstwowa struktura bieżnika, który wzmocniono stalowym opasaniem. Wzbogacona dodatkiem krzemionki mieszanka gumowa opony Hankook RA14 gwarantuje optymalną elastyczność i trwałość bieżnika. W celu poprawy osiągów na mokrej drodze zwiększono ilość ostrych krawędzi bieżnika, stosując klocki z prostymi nacięciami w środkowej części bieżnika. Opona Hankook RA14 cechuje się bardzo dobrą przyczepnością, bardziej precyzyjną kierowalnością i krótką drogą hamowania. Głębokie kanały obwodowe oraz rowki po wewnętrznej stronie opony Hankook RA14 wpływają na lepsze usuwanie wody z powierzchni kontaktu opony z drogą. Taka konstrukcja gwarantuje efektywny drenaż, szybsze osuszanie i minimalizuje ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu. Chcąc poprawić parametry trakcji na suchej nawierzchni, inżynierowi firmy Hankook komputerowo zoptymalizowali wzór. Pozwoliło to na właściwe rozmieszczenie nacisków na całej powierzchni opony, co jest niezwykle istotne, szczególnie jeśli chodzi o pojazdy segmentu komercyjnego. Niewłaściwe rozłożenie nacisków może skutkować nierównomiernym zużywaniem się bieżnika, a co za tym idzie, skróceniem przebiegów. Cechą charakterystyczną opony Hankook RA14 jest czas użytkowania. Stabilizację jazdy na wprost oraz dobrą przyczepność na zakrętach gwarantują zewnętrzne barki opony Hankook RA14. Aby zapewnić dużą precyzję sterowania, zadbano o zwiększenie powierzchni kontaktu opony z nawierzchnią i wzmocnienie żeber. Dzięki zastosowaniu wyprofilowanych rowków i przesuniętych względem siebie klocków, poziom hałasu jest minimalizowany, co sprawia, że opona Hankook RA14 jest cichobieżna.

Oponę Hankook RA14 stworzona została na sezon letni. Idealnie nadaje się dla aut dostawczych oraz lekkich ciężarówek. Polecana jest także do użytku komercyjnego. Charakteryzuje ją ekonomiczność oraz wytrzymałość. Ponadto, minimalizuje ona także poziom hałasu.