General GRABBER UHP 275/55R20 117 V XL, FR, BSW

PRODUCENT
MODEL GRABBER UHP
ROZMIAR 275/55R20
SEZON letnie
POJAZD 4x4
INDEKS PRĘDKOŚCI V
INDEKS NOŚNOŚCI 117Przeczytaj opinie o oponie General GRABBER UHP

5/6

Ilość opinii: 13

Opona General Grabber UHP to typ letniej opony terenowej klasy średniej, tzw. „medium”. Marka General należy do koncernu Continental, będącego producentem wysokiej jakości opon. Opona General Grabber UHP gwarantuje dobrą kontrolę trakcji. Opona General Grabber UHP cechuje się wysoką wytrzymałością na czynniki mechaniczne i pozwala na dynamiczną jazdę, niezależnie od tego czy nawierzchnia jest mokra, czy sucha. Zapewnia dobrą przyczepność i krótką drogę hamowania, a na dodatek jest cicha i komfortowa.

Opona General Grabber UHP jest oponą gwarantującą bardzo dobre osiągi. Daje ona możliwość jazdy z prędkością do 270 km/h, co jest wysokim wynikiem, zwłaszcza w przypadku samochodów terenowych o dużej masie. Opona General Grabber UHP wyposażona jest w solidny, głęboki bieżnik z kierunkowym wzorem, którego cechą charakterystyczną są ukośne, długie rowki, biegnące z barków do centralnej części bieżnika. Mocne klocki pokryte drobnymi nacięciami umożliwiają dobrą i bezpieczną jazdę na mokrej nawierzchni – woda jest szybko i efektownie wyrzucana na boki, co sprawia, że środkowa część opony ma nieprzerwanie kontakt z nawierzchnią. Tym, co wpływa na dobre warunki jazdy podczas poruszania się po mokrym podłożu jest też specjalna mieszanka gumowa z dodatkiem krzemu. Nie dość, że jest mocna i elastyczna, to wykazuje silne właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu poprawia komfort jazdy w deszczu. Kierunkowy wzór natomiast sprawia, że ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu jest w znacznym stopniu zredukowane. Płaski kontur opasania i głęboka rzeźba zastosowane przez konstruktorów stworzyły dużą powierzchnię kontaktu z podłożem, optymalne rozłożenie nacisków i równomierne zużycie bieżnika, co przekłada się na dobre osiągi i wysokie parametry trakcji przez cały czas eksploatacji. Płynna konstrukcja rowków redukuje hałas i drgania, co wpływa korzystnie na komfort akustyczny, dzięki czemu opony General Grabber UHP gwarantują cichą i komfortową jazdę. Wzmocnienie z włókien nylonowych i wewnętrznego stalowego opasania gwarantuje stabilną i bezpieczną jazdę, nawet przy wysokich prędkościach, na jakie pozwala opona General Grabber UHP.

Opona General Grabber UHP jest oponą terenową przeznaczoną do użytku w sezonie letnim. Jej głównym zastosowaniem jest jazda szosowa. Szczególnie poleca się ją w szybkich samochodach z napędem na cztery koła. Została oznaczona jako M+S (mud+snow – błoto i śnieg), co sprawia, że nadaje się do jazdy w lekkich warunkach zimowych, jednak podczas ciężkiej zimy zaleca się zmianę ogumienia.