Continental ContiWinterContact TS830 P 215/55R18 99 V XL, FR, SUV

PRODUCENT
MODEL ContiWinterContact TS830 P
ROZMIAR 215/55R18
SEZON zimowe
POJAZD 4x4
INDEKS PRĘDKOŚCI V
INDEKS NOŚNOŚCI 99

Typ: opona zimowa.

Klasa: premium – najlepsze osiągi i najwyższa jakość.

Bieżnik: asymetryczny – bieżnik opony tworzą dwie części – część zewnętrzna i wewnętrzna. Pierwsza z nich tworzy możliwość dynamicznego pokonywania zakrętów. Druga zajmuje się szybkim odprowadzaniem wody spod opony, czyli dba o bezpieczeństwo kierowcy na mokrej drodze.

Przeznaczenie: samochody osobowe wysokiej klasy.

Rozmiary: 16-18’’

Informacje o producencie: Continental to powszechnie znany producent opon. Swoją przygodę w branży oponiarskiej marka rozpoczęła w 1871 roku. Współcześnie koncern jest najczęściej wybieraną marką opon w Niemczech, drugą w Europie i czwartą na świecie. Oferta Continental zawiera opony osobowe, dostawcze, ciężarowe, rolnicze, motocyklowe i rowerowe. Oprócz tego producent jest właścicielem innych marek opon takich, jak Barum, Semperit czy Uniroyal.

Opis podany przez producenta: Continental ContiWinterContact TS830 to opona o najkrótszej drodze hamowania, która jest możliwa dzięki wprowadzonej do jej budowy technologii szybkiego przepływu wody przez powierzchnię stykającą się z podłożem. Ten model opony został przez producenta wyposażony w usztywniane środkowe bloki bieżnika i liczne lamele z krawędziami, które gwarantują dobrą przyczepność i dodatkowo poprawiają siłę hamowania opony na mokrych i oblodzonych drogach. Gęsto umieszczone bloki i lamele w grzbietowej części opony zapewniają oponie wysoką przyczepność również na śniegu. Optymalna sztywność tych bloków i odpowiedni nacisk na powierzchnię styku opony z podłożem sprawiają, że opona osiąga wysokie przebiegi i wolno się zużywa.

Uwaga! Opona Continental ContiWinterContact TS 830 P z homologacją do BMW (oznaczenie *) i Porsche (oznaczenie N0) ma nastepującą rzeźbę bieżnika:

Continental ContiWinterContact TS 830 P dla BMW i Porsche

Continental, Uniroyal, Semperit, Barum

 1. Continental Opony Polska Sp. z o.o. gwarantuje że wszystkie nowe opony dostarczone i oznakowane nazwą firmy Continental lub innym chronionym znakiem należącym do koncernu Continental wraz z zakodowanym nr DOT i/lub nr seryjnym są wolne od wad w okresie gwarancyjnym, o którym mowa w pkt. 2 pkt .6 i mogą być użytkowane w celach do jakich są przeznaczone.
 2. Bieg okresu gwarancyjnego w każdym przypadku nie może zakończyć się później niż z upływem 60-ciu miesięcy od daty produkcji oznakowanej z boku opony w numerze DOT lub w numerze seryjnym.
 3. Ewentualne reklamacje winy być zgłaszane poprzez dostarczenie kwestionowanych opon do jednego z upoważnionych przez COP Punktów Obsługi Gwarancyjnej. Data postawienia opon do dyspozycji Punktu Obsługi Gwarancyjnej jest równoznaczna z datą rozpoczęcia procedury reklamacyjnej.
 4. Reklamacja będzie rozpatrzona w oparciu o wyniki badania kwestionowanej opony i przedstawionych dokumentów.
 5. COP załatwi reklamacje na wadliwe opony według własnego uznania tj.:
  • dostarczy opony bez wad lub udzieli odpowiedniej ulgi na zakup nowych opon
  • zwróci odpowiednią część ceny według obowiązującego w dniu przyjęcia reklamacji zalecanego cennika COP lub w uzasadnionych przypadkach całość ceny kupna.
 6. Okres gwarancji trwa od daty zakupu nowej opony lub nowego samochodu udokumentowanej odpowiednim dowodem zakupu do czasu gdy bieżnik w oponie stanie się płytszy niż 1,6 mm lub osiągnie miejsce oznaczone TWI Za wyjątkiem przypadków o których mowa poniżej w pkt.7, rekompensatę z tytułu gwarancji przyznaje się do wysokości ograniczonej poprzez odliczenie wartości zużycia reklamowanej opony przy czym zużycie to oblicza się według następującego wzoru:

  A = (1 - (B - 1,6mm(TW1) / C - 1,6mm(TW1))) * 100%

  A - procentowy wskaźnik zużycia opony który zaokrągla się do pięciu procent
  B - średnia głębokość bieżnika zmierzona w trzech punktach i wyrażona w milimetrach
  C - głębokość bieżnika nowej opony wyrażona w milimetrach
 7. Konsumentom w rozumieniu rozporządzenia Rady Ministrów z 30.05.1995r. w sprawie szczegółowych warunków zawierania l wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów (Dz.U. nr64 poz.328) przyznaje się w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu nowej opony lub nowego samochodu o ile nie upłynął jeszcze okres gwarancyjny ustalony według postanowień pkt.2 i pkt.6 - rekompensatę za wadliwą oponę w wysokości 100% ceny.
 8. Na wniosek reklamującego COP zrekompensuje kupno dętki i/lub ochraniacza, jeżeli ich uszkodzenie nastąpi w wyniku wady opony.
 9. COP nie odpowiada za uszkodzenia wynikające z:
  • nieprawidłowego przechowywania opon
  • założenia opony na obręcz o nieodpowiednim rozmiarze lub typie, bądź na obręcz, która jest uszkodzona i/lub skorodowana
  • użycia nieprawidłowego wymiaru dętki lub zaworu, używania opony niezgodnie z jej przeznaczeniem lub parametrami technicznymi
  • uszkodzenia opony w związku z nieprawidłowym montażem lub demontażem
  • przedwczesnego lub nieregularnego zużycia spowodowanego złym stanem technicznym pojazdu (niewyważenie, uszkodzone hamulce, zawieszenie itp.)
  • eksploatacji opon z nieodpowiednim ciśnieniem wewnętrznym w porównaniu ze specyfikacją podaną w instrukcji obsługi i/lub ze specyfikacją techniczną producenta opon
  • mechanicznego lub chemicznego uszkodzenia opon, sportowej eksploatacji opon (wyścigi, rajdy)
  • uszkodzenia opony w związku z wystąpieniem innych okoliczności (pożar, wypadek, przegrzanie, siła wyższa, itp.)
  • używania opon poniżej dopuszczalnej głębokości bieżnika
  • naprawiania opony (wulkanizacja) poza producentem
  • przeciążanie pojazdu
 10. COP nie pokrywa odszkodowania za straty czasu i niewygody wynikające z przestoju pojazdu oraz inne szkody będące następstwem wady opony.
 11. Nie podlega reklamacji opona, która nie posiada numeru DOT l/lub numeru seryjnego.