Continental ContiWinterContact TS790 225/60R16 98 H

PRODUCENT
MODEL ContiWinterContact TS790
ROZMIAR 225/60R16
SEZON zimowe
POJAZD osobowe
INDEKS PRĘDKOŚCI H
INDEKS NOŚNOŚCI 98

Continental ContiWinterContact TS 790 to opona klasy premium (wysokiej) na sezon zimowy. Continental to znany koncern, który słynie z produkcji opon wysokich osiągów. Opona Continental ContiWinterContact TS 790 została wyposażona w asymetryczny bieżnik, który gwarantuje optymalną kontrolę trakcji w każdych zimowych warunkach. Nawet na śniegu i na lodzie opona zachowuje wysoką przyczepność. Ponadto oferuje komfortową i cichą jazdę.

Continental ContiWinterContact TS 790 to wolniejsza wersja bieżnika Continental ContiWinterContact TS 790 V. Przeznaczona jest dla kierowców, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo i wygodę. Maksymalna prędkość dla tej opony wynosi 210 km/h. Aby zapewnić wyważone osiągi na zróżnicowanej nawierzchni zastosowano niesymetryczną rzeźbę bieżnika. Dla poprawy osiągów na mokrej drodze zastosowano kierunkowe ustawienie centralnych klocków oraz system rowków. Trzy szerokie kanały obwodowe oraz rowki boczne gwarantują skuteczny transport wody i błota pośniegowego na boki. Dzięki odpowiedniemu profilowi rowków oraz ich dużej pojemności uzyskano szybszy przepływ cieczy, wolny od turbulencji. Rzeźba w znacznym stopniu redukuje również zjawisko poślizgu hydrodynamicznego.

Aby zapewnić przyczepność na oblodzonej nawierzchni, opona Continental ContiWinterContact TS 790 została pokryta nacięciami lamelkowymi o różnym kształcie. W centralnej i wewnętrznej strefie proste lamelki łączą się ze sobą, natomiast te Po zewnętrznej stronie mają kształt sinusoidalny. W połączeniu z ostrymi krawędziami klocków Uzyskano większą ilość tzw. "gryzących" krawędzi bieżnika, które gwarantują krótszą drogę hamowania oraz ochronę przed poślizgiem podczas ruszania i przyśpieszania. Za dokładne sterowanie odpowiada mocne żebro z kierunkowo ustawionymi klockami oraz sztywne bloki na barkach. Konstrukcja gwarantuje płynną trakcję oraz przyczepność boczną na zakrętach. Do produkcji bieżnika zastosowano mieszankę silikonową, która odporna jest na działanie niskich temperatur. Do produkcji opony Continental ContiWinterContact TS 790 nowej generacji, która traci swojej elastyczności w niskich temperaturach. Guma jest również odporna na ścieranie, dzięki czemu opona charakteryzuje się długą żywotnością.

Continental ContiWinterContact TS790 to opona zimowa dla samochodów osobowych średniej i wyższej klasy, polecana jest do aut luksusowych i sportowych. Opony Continental ContiWinterContact TS 790 nie można łączyć jej na jednej osi z oponą Continental ContiWinterContact TS 790 V.

Continental, Uniroyal, Semperit, Barum

 1. Continental Opony Polska Sp. z o.o. gwarantuje że wszystkie nowe opony dostarczone i oznakowane nazwą firmy Continental lub innym chronionym znakiem należącym do koncernu Continental wraz z zakodowanym nr DOT i/lub nr seryjnym są wolne od wad w okresie gwarancyjnym, o którym mowa w pkt. 2 pkt .6 i mogą być użytkowane w celach do jakich są przeznaczone.
 2. Bieg okresu gwarancyjnego w każdym przypadku nie może zakończyć się później niż z upływem 60-ciu miesięcy od daty produkcji oznakowanej z boku opony w numerze DOT lub w numerze seryjnym.
 3. Ewentualne reklamacje winy być zgłaszane poprzez dostarczenie kwestionowanych opon do jednego z upoważnionych przez COP Punktów Obsługi Gwarancyjnej. Data postawienia opon do dyspozycji Punktu Obsługi Gwarancyjnej jest równoznaczna z datą rozpoczęcia procedury reklamacyjnej.
 4. Reklamacja będzie rozpatrzona w oparciu o wyniki badania kwestionowanej opony i przedstawionych dokumentów.
 5. COP załatwi reklamacje na wadliwe opony według własnego uznania tj.:
  • dostarczy opony bez wad lub udzieli odpowiedniej ulgi na zakup nowych opon
  • zwróci odpowiednią część ceny według obowiązującego w dniu przyjęcia reklamacji zalecanego cennika COP lub w uzasadnionych przypadkach całość ceny kupna.
 6. Okres gwarancji trwa od daty zakupu nowej opony lub nowego samochodu udokumentowanej odpowiednim dowodem zakupu do czasu gdy bieżnik w oponie stanie się płytszy niż 1,6 mm lub osiągnie miejsce oznaczone TWI Za wyjątkiem przypadków o których mowa poniżej w pkt.7, rekompensatę z tytułu gwarancji przyznaje się do wysokości ograniczonej poprzez odliczenie wartości zużycia reklamowanej opony przy czym zużycie to oblicza się według następującego wzoru:

  A = (1 - (B - 1,6mm(TW1) / C - 1,6mm(TW1))) * 100%

  A - procentowy wskaźnik zużycia opony który zaokrągla się do pięciu procent
  B - średnia głębokość bieżnika zmierzona w trzech punktach i wyrażona w milimetrach
  C - głębokość bieżnika nowej opony wyrażona w milimetrach
 7. Konsumentom w rozumieniu rozporządzenia Rady Ministrów z 30.05.1995r. w sprawie szczegółowych warunków zawierania l wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów (Dz.U. nr64 poz.328) przyznaje się w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu nowej opony lub nowego samochodu o ile nie upłynął jeszcze okres gwarancyjny ustalony według postanowień pkt.2 i pkt.6 - rekompensatę za wadliwą oponę w wysokości 100% ceny.
 8. Na wniosek reklamującego COP zrekompensuje kupno dętki i/lub ochraniacza, jeżeli ich uszkodzenie nastąpi w wyniku wady opony.
 9. COP nie odpowiada za uszkodzenia wynikające z:
  • nieprawidłowego przechowywania opon
  • założenia opony na obręcz o nieodpowiednim rozmiarze lub typie, bądź na obręcz, która jest uszkodzona i/lub skorodowana
  • użycia nieprawidłowego wymiaru dętki lub zaworu, używania opony niezgodnie z jej przeznaczeniem lub parametrami technicznymi
  • uszkodzenia opony w związku z nieprawidłowym montażem lub demontażem
  • przedwczesnego lub nieregularnego zużycia spowodowanego złym stanem technicznym pojazdu (niewyważenie, uszkodzone hamulce, zawieszenie itp.)
  • eksploatacji opon z nieodpowiednim ciśnieniem wewnętrznym w porównaniu ze specyfikacją podaną w instrukcji obsługi i/lub ze specyfikacją techniczną producenta opon
  • mechanicznego lub chemicznego uszkodzenia opon, sportowej eksploatacji opon (wyścigi, rajdy)
  • uszkodzenia opony w związku z wystąpieniem innych okoliczności (pożar, wypadek, przegrzanie, siła wyższa, itp.)
  • używania opon poniżej dopuszczalnej głębokości bieżnika
  • naprawiania opony (wulkanizacja) poza producentem
  • przeciążanie pojazdu
 10. COP nie pokrywa odszkodowania za straty czasu i niewygody wynikające z przestoju pojazdu oraz inne szkody będące następstwem wady opony.
 11. Nie podlega reklamacji opona, która nie posiada numeru DOT l/lub numeru seryjnego.