Continental ContiWinterContact TS790 V 255/40R17 98 V XL,FR

PRODUCENT
MODEL ContiWinterContact TS790 V
ROZMIAR 255/40R17
SEZON zimowe
POJAZD osobowe
INDEKS PRĘDKOŚCI V
INDEKS NOŚNOŚCI 98

Continental ContiWinterContact TS 790 V to zimowa opona zaliczana do klasy Premium (wysokiej). Opona posiada atrakcyjny asymetryczny wzór bieżnika, jest produktem stworzonym specjalnie kierowców lubiących szybką, dynamiczną jazdę nawet w trudnych zimowych warunkach. Opona dobrze radzi sobie nawet w głębokim śniegu, dzięki wysokiej przyczepności. Zastosowanie nowoczesnych technologii zapewnia wysokie parametry trakcyjne i bezpieczeństwo podróżowania. Dodatkowym atutem opony jest wysoki poziom komfortu jaki oferuje. W znacznym stopniu zredukowano drgania i emisje hałasu.

Continental ContiWinterContact TS 790 V jest udoskonaloną wersją opony ContiWinterContact TS 790. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji uzyskano nowocześniejszy bieżnik pozwalający osiągać wyższe prędkości niż poprzednik. Zastosowanie niesymetrycznej budowy przekłada się na wysokie parametry na różnych rodzajach nawierzchni. Aby zapewnić bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni zastosowano specjalne rowki boczne i obwodowe. Za skuteczne odprowadzanie wody i błota pośniegowego odpowiadają trzy wzdłużne kanały. Opona ma stały kontakt z podłożem, dzięki czemu chroni przed zjawiskiem aqua i snowplaningu. Powierzchnia opony Continental ContiWinterContact TS 790 V została pokryta specjalnymi lamelkami, które krzyżują się ze sobą pod odpowiednim kątem. Gwarantują one dodatkową ilość ostrych krawędzi bieżnika. Lamelki sprawiają, że samochód zachowuje lepszą przyczepność nawet na warstwie lodu i ubitego śniegu. Kierunkowy wzór opony poprawia również charakterystykę jazdy na wprost. Bieżnik opony został wykonany z innowacyjnej mieszanki gumowej, która odporna jest na działanie niskich, zimowych temperatur oraz wysokich spowodowanych tarciem powstającym podczas szybkiej jazdy. Mieszanka zachowuje odpowiednią miękkość, dzięki czemu lepiej przylega do mokrej i śliskiej nawierzchni. Asymetrycznie ułożone żebra dostosowują się do nierówności na drodze, natomiast mocne barki gwarantują przyczepność boczną na zakrętach. Dodatkowo stabilizują również tor jazdy. Opona Continental ContiWinterContact TS 790 V jest również cicha. Specjalny profil bocznych rowków redukuje powstawanie szumów i drgań, co pozytywnie wpływa na poziom komfortu akustycznego.

Continental ContiWinterContact TS 790 V została stworzona z myślą o samochodach osobowych średniej i wyższej klasy. Odpowiednia konstrukcja pozwala na zastosowanie w samochodach o wysokiej mocy. Bieżnik opony gwarantuje wysokie walory trakcyjne nawet przy wysokich prędkościach. Sprawdza się zarówno w autach sportowych jak i szybkich limuzynach. Nie należy montować opon ContiWinterContact TS 790 V i ContiWinterContact TS 790 na jednej osi.

Continental, Uniroyal, Semperit, Barum

 1. Continental Opony Polska Sp. z o.o. gwarantuje że wszystkie nowe opony dostarczone i oznakowane nazwą firmy Continental lub innym chronionym znakiem należącym do koncernu Continental wraz z zakodowanym nr DOT i/lub nr seryjnym są wolne od wad w okresie gwarancyjnym, o którym mowa w pkt. 2 pkt .6 i mogą być użytkowane w celach do jakich są przeznaczone.
 2. Bieg okresu gwarancyjnego w każdym przypadku nie może zakończyć się później niż z upływem 60-ciu miesięcy od daty produkcji oznakowanej z boku opony w numerze DOT lub w numerze seryjnym.
 3. Ewentualne reklamacje winy być zgłaszane poprzez dostarczenie kwestionowanych opon do jednego z upoważnionych przez COP Punktów Obsługi Gwarancyjnej. Data postawienia opon do dyspozycji Punktu Obsługi Gwarancyjnej jest równoznaczna z datą rozpoczęcia procedury reklamacyjnej.
 4. Reklamacja będzie rozpatrzona w oparciu o wyniki badania kwestionowanej opony i przedstawionych dokumentów.
 5. COP załatwi reklamacje na wadliwe opony według własnego uznania tj.:
  • dostarczy opony bez wad lub udzieli odpowiedniej ulgi na zakup nowych opon
  • zwróci odpowiednią część ceny według obowiązującego w dniu przyjęcia reklamacji zalecanego cennika COP lub w uzasadnionych przypadkach całość ceny kupna.
 6. Okres gwarancji trwa od daty zakupu nowej opony lub nowego samochodu udokumentowanej odpowiednim dowodem zakupu do czasu gdy bieżnik w oponie stanie się płytszy niż 1,6 mm lub osiągnie miejsce oznaczone TWI Za wyjątkiem przypadków o których mowa poniżej w pkt.7, rekompensatę z tytułu gwarancji przyznaje się do wysokości ograniczonej poprzez odliczenie wartości zużycia reklamowanej opony przy czym zużycie to oblicza się według następującego wzoru:

  A = (1 - (B - 1,6mm(TW1) / C - 1,6mm(TW1))) * 100%

  A - procentowy wskaźnik zużycia opony który zaokrągla się do pięciu procent
  B - średnia głębokość bieżnika zmierzona w trzech punktach i wyrażona w milimetrach
  C - głębokość bieżnika nowej opony wyrażona w milimetrach
 7. Konsumentom w rozumieniu rozporządzenia Rady Ministrów z 30.05.1995r. w sprawie szczegółowych warunków zawierania l wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów (Dz.U. nr64 poz.328) przyznaje się w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu nowej opony lub nowego samochodu o ile nie upłynął jeszcze okres gwarancyjny ustalony według postanowień pkt.2 i pkt.6 - rekompensatę za wadliwą oponę w wysokości 100% ceny.
 8. Na wniosek reklamującego COP zrekompensuje kupno dętki i/lub ochraniacza, jeżeli ich uszkodzenie nastąpi w wyniku wady opony.
 9. COP nie odpowiada za uszkodzenia wynikające z:
  • nieprawidłowego przechowywania opon
  • założenia opony na obręcz o nieodpowiednim rozmiarze lub typie, bądź na obręcz, która jest uszkodzona i/lub skorodowana
  • użycia nieprawidłowego wymiaru dętki lub zaworu, używania opony niezgodnie z jej przeznaczeniem lub parametrami technicznymi
  • uszkodzenia opony w związku z nieprawidłowym montażem lub demontażem
  • przedwczesnego lub nieregularnego zużycia spowodowanego złym stanem technicznym pojazdu (niewyważenie, uszkodzone hamulce, zawieszenie itp.)
  • eksploatacji opon z nieodpowiednim ciśnieniem wewnętrznym w porównaniu ze specyfikacją podaną w instrukcji obsługi i/lub ze specyfikacją techniczną producenta opon
  • mechanicznego lub chemicznego uszkodzenia opon, sportowej eksploatacji opon (wyścigi, rajdy)
  • uszkodzenia opony w związku z wystąpieniem innych okoliczności (pożar, wypadek, przegrzanie, siła wyższa, itp.)
  • używania opon poniżej dopuszczalnej głębokości bieżnika
  • naprawiania opony (wulkanizacja) poza producentem
  • przeciążanie pojazdu
 10. COP nie pokrywa odszkodowania za straty czasu i niewygody wynikające z przestoju pojazdu oraz inne szkody będące następstwem wady opony.
 11. Nie podlega reklamacji opona, która nie posiada numeru DOT l/lub numeru seryjnego.