infolinia: 0801 11 43 43

Infolinia

0801 11 43 43

Doradzimy w wyborze opon i felg!

Godziny pracy infolinii: Pon - Wt 7 - 22 Środa31.05 nieczynne Czw -Pt 01.06 8 - 18 Sobota 02.06 8 - 18 Niedziela 03.06 nieczynne Poniedziałek 04.06 7 - 22 Wtorek 05.06 7 - 22

Porady Ekspertów

"Porady Ekspertów" to dział przygotowany we współpracy z najlepszymi specjalistami w zakresie ogumienia w kraju. W prostej formie wyjaśniamy zawiłe zagadnienia dotyczące opon. Owocnej lektury!

Czy opony ekologiczne są bezpieczne?

Dowiedz się, co kryje się pod pojęciem "ekologiczna opona". Czy użytkowanie opon ekologicznych jest bezpieczne? Czy między ekologią a bezpieczeństwem istnieje konflikt?

odpowiedzi ekspertów

Opony typu run flat.

Czytaj o oponach typu runflat. Dowiedz się, dlaczego większe bezpieczeństwo i dodatkowe miejsce w bagażniku okupione są niższym komfortem i wyższą ceną.

odpowiedzi ekspertów

ET - tajemniczy parametr.

Dowiedz się, czym jest tajemniczy parametr ET. Sprawdź jaki jest wpływ parametru ET na zużycie elementów zawieszenia, bezpieczeństwo oraz właściwości trakcyjne auta?

odpowiedzi ekspertów

Opony wzmacniane (XL) - fakty i mity.

Dowiedz się, jakie są zalecenia do stosowania opon wzmacnianych. Czytaj o wadach i zaletach. Czy opony wzmacniane stosuje się tylko w bardzo ciężkich autach?

odpowiedzi ekspertów

Alufelgi. Wygląd czy wygoda?

Dowiedz się, czym powinieneś się kierować przy wyborze alufelg. Czy najlepiej pozostać przy rozmiarze fabrycznym felgi. A może wybrać taką o 1, 2 czy 3 cale większą? Czytaj.

odpowiedzi ekspertów

Indeks prędkości. Wyższy = lepszy?

Sprawdź, czym różnią się dwie takie same opony o różnych indeksach prędkości. Co możesz zyskać, a co stracić, kupując oponę o indeksie wyższym, niż przewidział producent Twojego auta?

odpowiedzi ekspertów

Zamienniki rozmiarów dla aut terenowych.

Przeczytaj o zasadzie doboru zamienników w samochodach z napędem na cztery koła. Czy metoda doboru zamiennika jest taka sama jak w przypadku opon osobowych?

odpowiedzi ekspertów

Napęd 4x4 a jednakowy komplet opon.

Dowiedz się, jakie znaczenie ma użytkowanie jednakowych opon na obu osiach auta wyposażonego w napęd 4x4. Czy używanie różnych opon wiąże się z jakimkolwiek zagrożeniem?

odpowiedzi ekspertów

Opona osobowa w klasie aut terenowych?

Sprawdź, czy w samochodzie z napędem 4x4 możesz używać opon osobowych. Dowiedz się czy to bezpieczne. Czym naprawdę różnią się opony osobowe od opon terenowych?

odpowiedzi ekspertów

Szerokość felgi a rozmiar opony?

Dowiedz się, jaka różnica w zużyciu oraz zachowaniu się opony nastąpi, gdy założymy ją na felgi o różnej szerokości. Czy ma to wpływ na bezpieczeństwo i właściwości jezdne?

odpowiedzi ekspertów

Alufelgi zimą.

Przeczytaj, czy środki chemiczne, którymi w okresie zimowym są posypywane nasze drogi, mogą mieć negatywny wpływ na alufelgi? Dowiedz się, jak pielęgnować w tym okresie felgi.

odpowiedzi ekspertów

Bieżnik asymetryczny czy kierunkowy - co wybrać?

Dowiedz się, na czym polega różnica między bieżnikiem symetrycznym, kierunkowym i asymetrycznym. Czym powinieneś kierować się przy wyborze bieżnika do swojego auta?

odpowiedzi ekspertów

Gwarancja i reklamacja – problemy i sprawy.

Sprawdź jak wygląda proces reklamacji. Przeczytaj o odpowiedzialności producenta, serwisu oraz klienta. Jakie jest najbardziej optymalne rozwiązanie, zapewniające najwyższy standard usług?

odpowiedzi ekspertów

Czy czekają nas podwyżki? Ceny surowców, a koszt wyprodukowania opony.

Przeczytaj w jaki sposób cena surowców wpływa na koszt wyprodukowania opony. Czy różnica między najtańszymi a najdroższymi oponami wynika z różnic w cenie użytych surowców?

odpowiedzi ekspertów

Pozycjonowanie, czyli cena prestiżu, czy rzeczywista jakość?

Dowiedz się, czy wyższa cena opony zawsze łączy się z wyższą jakością. Czy kupując drogą oponę płacisz za jakość, czy za prestiż i logo znanego producenta?

odpowiedzi ekspertów

Testy opon - niezależni eksperci, czy pokusa manipulacji?

Dowiedz się w jakim stopniu możesz zaufać testom opon przeprowadzanym przez renomowane instytucje. Przeczytaj o standardach dotyczących przeprowadzania testów i interpretacji wyników.

odpowiedzi ekspertów

Miejsce produkcji opony - gwarancja globalnej marki, czy lokalne słabości?

Dowiedz się, czy opony jednej marki produkowane w różnych miejscach globu mogą różnić się jakością. Jak duży wpływ na proces produkcji opony ma czynnik ludzki?

odpowiedzi ekspertów

Opony używane - cena czyni cuda, czy ryzyko kupującego?

Czytaj o ryzyku związanym z zakupem używanych opon. Dowiedz się, na co musisz uważać. Jak ustrzec się oszustów. Czy korzystanie z używanych opon jest bezpieczne?

odpowiedzi ekspertów

Tanie opony z Chin - obniżone bezpieczeństwo czy rozsądna jakość w niskiej cenie?

Dowiedz się, czy tanie opony z Chin spełniają wymagania europejskich kierowców. Jak będzie wyglądała przyszłość azjatyckich opon na rynkach Europy. Czy warto kupować opony z "państwa środka"?

odpowiedzi ekspertów

Data produkcji opon - fakty i mity.

Sprawdź po jakim czasie przechowywania opony we właściwych warunkach produkt nie nadaje się do dalszego użytkowania. Jak wyglądają obecne przepisy w kwestii dopuszczenia opon do użytku.

odpowiedzi ekspertów

Wymiana opon na nowe - 100km... 1,6 mm... 4 lata?

Przeczytaj, kiedy powinieneś wymienić swoje opony na nowe. Czytaj o standardach. Jak właściwie ocenić stan opon? Jakich zaleceń przestrzegać?

odpowiedzi ekspertów

Opony zimowe - gwarancja bezpieczeństwa, czy przereklamowany zbytek?

Dowiedz się, dlaczego korzystanie z opon zimowych jest korzystne. Sprawdź dlaczego używanie opon zimowych jest uzasadnione i powoduje, że jazda jest bardziej komfortowa i bezpieczniejsza.

odpowiedzi ekspertów

Nasi Eksperci

andrzej-depowski.png
andrzej-skowron.png
anna-borzecka.png
dariusz-mindak.png
dariusz-walisiak.png
jacek-mlodawski.png
janusz-gorka.png
jerzy-warszczynski.png
joanna-strzelczyk.png
leszek-szafran.png
marcin-kalinski.png
avatar.png
oskar-gorzenski.png
piotr-lygan.png
przemyslaw-wludarczak.png
rafal-spirydon.png
robert-olejniczak.png
sebastian-palka.png
tomasz-groehl.png
tomasz-mlodawski.png