infolinia: 0801 11 43 43

Infolinia

0801 11 43 43

Doradzimy w wyborze opon i felg!

Godziny pracy infolinii:
Pon - Pt 7 - 22
Sob 8 - 18
Ndz: nieczynne

Najlepsze opony zimowe 2011/2012 według producentów

Najwięksi producenci opon zostali przez nas poproszeni o wybranie najlepszych opon zimowych z ich oferty w najbardziej popularnych rozmiarach: 175/65 R14, 195/65 R15 i 205/55 R16. Zobacz jakie modele opon wytypowali.

Najlepsze opony zimowe 2011/2012 według producentów

Takie rozmiary opon najczęściej występują w samochodach osobowych, które jeżdżą po polskich drogach:


Poza nazwą modelu, w ramach zestawienia można znaleźć także jego charakterystykę, która pokazuje dlaczego dobrze sprawdzi się w danym aucie.


Pirelli Michelin Continental Goodyear
175/65 R14 SnowControl II Michelin Alpin A4 ContiWinterContact TS 800 Dunlop SP Winter Response
195/65 R15 SnowControl II Michelin Alpin A4 ContiWinterContact TS 830 Goodyear UltraGrip 8
205/55 R16 Sottozero II Michelin Alpin A4 ContiWinterContact TS 830 Dunlop SP Winter Sport 4D

Opony w rozmiarze 175/65 R14

Pirelli SnowControl II

Nie wiesz jakie opony kupić?

Skontaktuj się z naszym działem obsługi:
0801 11 43 43.
Doradzimy w wyborze!

Bardzo dobrym rozwiązaniem na sezon zimowy dla samochodów miejskich i kompaktowych jest model Pirelli SnowControl II. Opona będzie doskonale sprawować się w zróżnicowanych warunkach zimowych. Poradzi sobie nie tylko ze śniegiem, ale także z wodą i błotem pośniegowym.

Swoje właściwości model zawdzięcza dużej ilości lameli (przyczepność na śniegu) i szerokim rowkom obwodowym (bardzo dobre odprowadzanie wody i błota pośniegowego). Opona posiada również cechy ekologiczne: nie generuje uciążliwego hałasu i pozwala na obniżenie zużycia paliwa.

pirelli snowcontrol II
Pirelli SnowControl II.

Michelin Alpin A4

Model Alpin A4 jest jedną z najbardziej wszechstronnych opon zimowych. W tym roku został wyróżniony aż w 5 testach opon: dwukrotnie w testach organizacji ADAC oraz sprawdzianach czasopism "Auto Zeitung", "Auto Bild" oraz "Auto Motor und Sport".

Doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie zapewnia zaawansowana technologicznie, aktywna rzeźba bieżnika (Full Active Thread). Model równie dobrze sprawuje się na suchej nawierzchni, którą dość często możemy spotkać zimą. Opona zapewnia też wysoki komfort podróżowania i oszczędność paliwa.

Dzięki kierunkowej rzeźbie bieżnika połączonej z bogatym systemem lameli oraz mieszanką gumową zawierającą krzemionkę i olej słonecznikowy, model zapewnia maksymalne bezpieczeństwo zimą, dużą trwałość opony oraz zmniejszone zużycie paliwa.

michelin alpin a4
Michelin Alpin A4.

Continental ContiWinterContact TS800

Jedna z najlepszych opon do samochodów kompaktowych i klasy średniej. Od lat zdobywa wyróżnienia w testach. W tym roku okazała się bezkonkurencyjna w teście opon zimowych ADAC w rozmiarze 175/65 R 14. Zdobyła najlepsze oceny w kategoriach jazdy po śniegu, na mokrej drodze i spalania paliwa.

Stabilność pojazdu na śliskiej nawierzchni i dobra przyczepność na zakrętach to zasługa nowoczesnego wzoru bieżnika. Struktura „plastra miodu” zwiększa sztywność bieżnika. Poprawia to przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni od suchej po zaśnieżoną. Przed poślizgiem chronią ułożone w kształt klina rowki odprowadzające wodę. Krótsza droga hamowania na lodzie to zasługa zwartych bloków bieżnika, które zapewniają optymalny kontakt z nawierzchnią.

continenetal contiwintercontact ts800
Continenetal ContiWinterContact TS800.

Dunlop SP Winter Response

Jest to jedyny model w tej klasie, który został wyposażony w system zróżnicowanych nacięć (Dual Blade System). Takie rozwiązanie poprawia stabilność, trakcję i kontrolę nad samochodem w ciężkich zimowych warunkach (w bardzo niskich temperaturach, na drogach pokrytych śniegiem i lodem). Dzięki zastosowaniu Touch Technology prowadzenie auta na Dunlop SP Winter Response pozwala kierowcy na precyzyjne czucie drogi oraz skrócenie drogi hamowania.

dunlop sp winter response
Dunlop SP Winter Response.

Opony w rozmiarze 195/65 R15

Pirelli SnowControl II

Zobacz wyżej.


Michelin Alpin A4

Zobacz wyżej.


Continental ContiWinterContact TS830

Opona ta bardzo sprawuje się podczas ostrego hamowania w trudnych warunkach panujących zimą. Swoje doskonałe właściwości udowodniła w teście niemieckiego automobilklubu ADAC. W tegorocznym rankingu opon w rozmiarze 195/65 R 15 ContiWinterContact TS 830 uzyskała najlepszy wynik spośród 16 testowanych modeli.

Opona zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Została wyprodukowana z myślą o autach średniej i wyższej klasy. Nowoczesna rzeźba bieżnika gwarantuje dobrą kierowalność oraz krótką drogę hamowania w każdych warunkach atmosferycznych. Trójwymiarowe nacięcia w rzeźbie bieżnika poprawiają reakcje samochodu na ruchy kierownicą, także podczas jazdy z dużą prędkością w warunkach zimowych. Model współpracuje z elektronicznymi systemami bezpieczeństwa, takimi jak ABS i ESC oraz gwarantuje niższe zużycie paliwa.

contiwintercontact ts830
Continental ContiWinterContact TS830.

Goodyear UltraGrip 8

Nowoczesny model opony, w której zastosowano kierunkowy bieżnik połączony z autorską technologią koncernu Goodyear 3D-BIS (ang. Block Interlocking System). Dzięki temu opona zapewnia bardzo wysoki poziom przyczepności, krótką drogę hamowania i maksymalną kontrolę nad pojazdem.

W oponie zastosowano mieszankę zawierającą polimery funkcjonalizowane i żywicę trakcyjną. Polimery wzmacniają wiązania chemiczne z krzemionką, dzięki czemu przebiegi opony są dłuższe a zużycie paliwa mniejsze. Doskonała przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni to z kolei zasługa żywicy trakcyjnej. Elastyczność gumy w niskich temperaturach gwarantuje doskonałą trakcję oraz kierowalność na śniegu i lodzie.

Model UltraGrip 8 został wyróżniony w tegorocznych testach opon zimowych przeprowadzonych przez niemieckie magazyny motoryzacyjne „Auto Zeitung” i „Auto Motor und Sport” oraz niemieckie i austriackie instytuty badawcze: ADAC i ÖAMTC.

goodyear ultragrip 8
Goodyear UltraGrip 8.

Opony w rozmiarze 205/55 R16

Pirelli Sottozero II

Pirelli Sottozero II to doskonały wybór do aut klasy średniej, limuzyn wyższej klasy oraz do samochodów sportowych. Najlepiej sprawdzi się na dobrze utrzymanych drogach. Dzięki zastosowaniu asymetrycznej rzeźby bieżnika i lameli w kształcie muru ceglanego, opona zapewnia dobrą przyczepność i panowanie nad samochodem szczególnie podczas jazdy po suchej nawierzchni.

W odprowadzaniu wody i błota pośniegowego pomagają trzy obwodowe rowki. Bieżnik modelu składa się z dwóch rodzajów mieszanki. Wewnętrzna część bieżnika poprawia trakcję na ośnieżonych nawierzchniach, natomiast zewnętrzna poprawia trakcję na mokrej i suchej nawierzchni.

pirelli sottozero 2
Pirelli Sottozero II.

Michelin Alpin A4

Zobacz wyżej.


Continental ContiWinterContact TS830

Continental ContiWinterContact TS 830 to model doskonale nadający się do dynamicznej jazdy w różnych warunkach atmosferycznych. Bardzo dobre osiągi opony zostały potwierdzone przez przez automobilklub ACE i Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego GTÜ. Nowoczesna mieszanka HAFT (Hydrophilic Adhesion Fluid Technology) sprawia, że opona doskonale spisuje się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Zapewniło jej to miejsce w ścisłej czołówce rankingu opon w rozmiarze 205/55 R16.

Model charakteryzuje się nowoczesną rzeźbą bieżnika w kształcie litery V. Zapewnia to efektywne odprowadzanie wody i błota pośniegowego oraz krótką drogę hamowania niezależnie od warunków panujących na drodze. Auto na oponach ContiWinterContact TS 830 precyzyjnie reaguje na każdy ruch kierownicą, również na śliskiej nawierzchni i przy dużej prędkości. Współpracuje także z elektronicznymi systemami bezpieczeństwa, takimi jak ABS i ESC oraz gwarantuje niższe zużycie paliwa.


Dunlop SP Winter Sport 4D

Nazwa opony wzięła się od nowoczesnego systemu lameli 4D zastosowanego w modelu (ulepszona wersja systemu 3d, do którego dodano poprzeczną lamelę). Takie rozwiązanie zapewnia sprawniejsze ruszanie i krótszą drogę hamowania oraz stabilność na śliskiej nawierzchni. Zastosowane technologie pozwalają na lepsze rozłożenie nacisku w kontakcie z drogą, co dodatkowo poprawia zachowanie opony w zimowych warunkach, także podczas pokonywania zakrętów.

W oponie obecne są zębate elementy po wewnętrznej stronie bloku bieżnika, które poprawiają hamowanie w głębokim śniegu. Udoskonalono też zachowanie opony na lodzie, dzięki mieszance zawierającej sfunkcjonalizowane polimery, pozwalającej uniknąć problemów wynikających z twardnienia mieszanki w niskich temperaturach. Została ona opracowana w taki sposób, a efektywnie odprowadzać wodę i błoto pośniegowe spod opony. Składniki mieszanki zapewniają bardzo dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni bez pogorszenia osiągów na śniegu. Dobór i sposób zmieszania składników mieszanki jest zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować osiągi na śniegu i na mokrej drodze oraz poprawić opory toczenia, dające oszczędność paliwa.

dunlop sp winter sport 4d
Dunlop SP Winter Sport 4D.

Zobacz także


Kolejny artykuł, który ukaże się jeszcze w tym tygodniu będzie dotyczył przygotowania samochodu do podróży. Nie przegap!

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz



Sklep

Wyszukiwarka

Opony do pojazdu