infolinia: 0801 11 43 43

Infolinia

0801 11 43 43

Doradzimy w wyborze opon i felg!

Godziny pracy infolinii: Środa 30.05 7 - 22 Czwartek 31.05 nieczynne Piątek 01.06 8 - 18 Sobota 02.06 8 - 18 Niedziela 03.06 nieczynne Poniedziałek 04.06 7 - 22 Wtorek 05.06 7 - 22

Continental wysoko w zimowych testach opon

Tegoroczne testy opon zimowych przeprowadzone przez organizacje i magazyny motoryzacyjne potwierdziły doskonałą jakość opon Continental. Model ContiWinterContact TS 850 zdobył wysokie noty aż w siedmiu niezależnych rankingach. Bardzo dobrze zaprezentowała się również nowość – Continental ContiWinterContact TS 850 P.

Continental wysoko w zimowych testach opon

Jednym z najbardziej oczekiwanych testów jest ten przeprowadzany wspólnie przez organizację konsumencką Stiftung Warentest oraz kluby automobilowe ÖEAMTC, ADAC, TCS. To właśnie w tym rankingu przeprowadzanym w rozmiarze 205/55 R16H ContiWinterContact TS 850 okazał się bezkonkurencyjny. Oponę doceniono szczególnie za jej znakomitą wydajność na mokrej i suchej nawierzchni, niskie zużycie paliwa, zrównoważone osiągi i bardzo dobre prowadzenie na śniegu.

Bezpieczeństwo i zrównoważone osiągi

Redakcje magazynów motoryzacyjnych (podobnie jak organizacje konsumenckie) przed każdym sezonem organizują testy, w których poddają ocenie opony w różnych warunkach pogodowych i drogowych. W tym roku ContiWinterContact TS 850 zwyciężyła w sprawdzianie w rozmiarze 185/65 R15 T/H przeprowadzonym przez „Auto Zeitung”. Model zajął pierwsze miejsce także w teście przeprowadzonym przez „Auto Moto”. Wg specjalistów z tego magazynu opona wyróżnia się bezpieczeństwem, szybkością i zrównoważonymi osiągami.

Goodyear
Opony Continental doskonale radzą sobie na zaśnieżonej nawierzchni.

Prowadzenie na mokrej nawierzchni okazało się kluczowe dla redakcji „Auto, motor und sport”, która uznała oponę Continental za najlepszą w tym zakresie (w rozmiarze 225/50 R17). Polski magazyn „Motor” także uplasował ją na pierwszym miejscu i określił mianem „bezkonkurencyjnej” w popularnym rozmiarze 205/55 R16. Oprócz zajęcia 1 miejsca w szeregu testów, opona ContiWinterContact TS 850 zdobyła 3 notę w zestawieniu przygotowanym przez specjalistów z „Auto Bild” (w teście w rozmiarze 185/60 R15).

Doskonałe na śniegu i mokrej nawierzchni

Mocne strony opony potwierdziło zajęcie najwyższej pozycji w zestawieniu opon zimowych niemieckiej organizacji nadzoru technicznego GTÜ. Testy hamowania i trakcji tego modelu zdobyły najwyższe noty wśród opon w całym zestawieniu. W rozmiarze 225/50 R17 najczęściej spotykanym w samochodach średniej i wyższej klasy, model uzyskał wysokie oceny w zakresie jazdy na suchej i mokrej nawierzchni, a także osiągów na śniegu. Również testy trakcji i hamowania tej opony uzyskały najwyższe oceny.

Goodyear
Stosowanie odpowiednich opon zimowych zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Sprawdzianowi została poddana także najnowsza propozycja koncernu – model Continental ContiWinterContact TS 850 P SUV. Otrzymał rekomendację „zdecydowanie polecana” i zajął miejsce na podium w sprawdzianie przeprowadzonym przez „AutoBild Allrad”.

Stale inwestujemy w rozwój nowych technologii w produkcji opon. Naszym celem jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu troski o środowisko naturalne. Wieloletnia obecność na wysokich pozycjach rankingów, potwierdza doskonałą jakość i znakomite właściwości opon Continental na każdym rodzaju nawierzchni – mówi Andrzej Mazur, Menedżer marki Continental, Continental Opony Polsk

Sprawdź ofertę opon Continental

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarzSklep

Wyszukiwarka

Opony do pojazdu