infolinia: 0801 11 43 43

Infolinia

0801 11 43 43

Doradzimy w wyborze opon i felg!

Godziny pracy infolinii: Pon - Wt 7 - 22 Środa31.05 nieczynne Czw -Pt 01.06 8 - 18 Sobota 02.06 8 - 18 Niedziela 03.06 nieczynne Poniedziałek 04.06 7 - 22 Wtorek 05.06 7 - 22

Continental WinterContact TS 860 – nowość na trudne zimowe warunki

Continental wypuszcza na rynek zimową oponę WinterContact TS 860 – następcę cenionej przez kierowców i wielokrotnie nagradzanej ContiWinterContact TS850. To rozwiązanie stworzone z myślą o małych i średnich samochodach osobowych, które pokazuje pełnię swoich możliwości w warunkach zimowych Europy Środkowej.

Continental WinterContact TS 860 – nowość na trudne zimowe warunki

Nowy model różni się od swojego poprzednika głównie w zakresie hamowania na lodzie (o 4% krótsza droga hamowania), na mokrych jezdniach (5% lepsze osiągi niż w przypadku TS850). Poprawiono także przyczepność na śniegu i stabilność prowadzenia na typowo zimowych nawierzchniach.

Połączenie nowego wzoru bieżnika z udoskonaloną mieszanką gumową Cool Chilli umożliwiło uzyskanie lepszych parametrów w zakresie przyczepności i skrócenia drogi hamowania. Mieszanka zawierająca specjalne żywice zapewnia odpowiednią elastyczność opony w niskich temperaturach, a tym samym szybsze hamowanie na mokrych, oblodzonych i pokrytych śniegiem drogach.

Lepsze hamowanie i przyczepność w warunkach zimowych

W efektywnym hamowaniu pomaga także specjalna warstwa drenażowa oraz zoptymalizowany kanał odprowadzający wodę. Nowością jest również zastosowanie technologii SnowCurve z trójwymiarowymi rowkami. Dodatkowy rowek w ścianie bloków bieżnika zapewnia lepsze wczepianie się w śnieg, a tym samym lepszą przyczepność i trakcję na zaśnieżonych nawierzchniach.

Continental
Continental WinterContact TS 860 gwarantuje pełnię osiągów w zimowych warunkach (fot. Continental).

WinterContact TS 860 została stworzona z myślą o użytkowaniu w Europie Centralnej, gdzie zimy są zazwyczaj mroźne i wilgotne, a niskie temperatury tworzą ryzyko gołoledzi. Właśnie dlatego celem inżynierów Continentala projektujących oponę było uzyskanie maksymalnego bezpieczeństwa na mokrych i oblodzonych nawierzchniach.

Continental WinterContact TS 860 pojawi się na rynku jesienią 2016 roku. Na jej etykiecie będzie widniała klasa oporów toczenia „C” oraz „B” w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni.

Sprawdź ofertę opon Continental

Komentarze

Hajer 5 października 2016

Świetne opony na nasze polskie warunki

Dodaj komentarzSklep

Wyszukiwarka

Opony do pojazdu