Kormoran IMPULSER B 195/65R15 91 T

PRODUCENT
MODEL IMPULSER B
ROZMIAR 195/65R15
SEZON letnie
POJAZD osobowe
INDEKS PRĘDKOŚCI T
INDEKS NOŚNOŚCI 91Przeczytaj opinie o oponie Kormoran IMPULSER B

4/6

Ilość opinii: 120

Opona Kormoran Impulser B to typ opony letniej klasy niskiej tzw. ‘ekonomicznej’. Kormoran to polska marka z Olsztyna, której wsparcie technologiczne zapewnia francuski koncern Michelin. Głównym założeniem produkcji opony Kormoran Impulser B jest połączenie dobrych parametrów jezdnych z niewygórowaną ceną. Opona Kormoran Impulser B jest przeznaczona do samochodów o małym, lub średnim litrażu np. Fiat Seicento, Daewoo Tico, Matiz oraz Lanos, Volkswagen Polo, Renault Clio, Skoda Felicja, i ma gwarantować ich użytkownikom komfort i długie przebiegi.

Opona Kormoran Impulser B posiada symetryczny bieżnik, który uformowano w oparciu o dedykowaną mieszankę gumową, której składniki dobrane zostały tak, by zapewnić najwyższą możliwą wytrzymałość i odporność. W połączeniu z równomiernym rozkładem nacisków, skutkuje to wzrostem żywotności opony Kormoran Impulser B, a o wynikających z tego korzyściach ekonomicznych czy ekologicznych nie trzeba chyba wspominać. Zależnie od rozmiaru konkretnego modelu, opony Kormoran Impulser B opatrzono dwoma bądź trzema kanałami obwodowymi. Gwarantują one efektywne usuwanie wody spod opony. To nie tylko wpływa na poprawę przyczepności, ale także zapobiega skutkom zjawiska aquaplaningu. W rezultacie skróceniu uległa także droga hamowania, która wyraźnie podnosi poziom bezpieczeństwa podczas jazdy po różnych nawierzchniach, zwłaszcza tych mokrych. Środkowa strefa opon Kormoran Impulser B wyposażona została w szereg nacięć, które odpowiadają za jeszcze efektywniejszą poprawę przyczepności, a także stabilności i sterowności, co ma niewątpliwie wpływ na podniesienie komfortu podróżowania.

Michelin, Kormoran, Kleber, BFGoodrich

I. Przedmiotem gwarancji są opony marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin do samochodów osobowych i dostawczych, zwane dalej Wyrobami.

II. Firma MICHELIN, zwana dalej Gwarantem, gwarantuje, że Wyroby marki BF Goodrich, Kleber, Kormoran, Michelin są wolne od wad produkcyjnych i materiałowych.

III. Gwarancja obejmuje użytkowanie Wyrobu do zużycia oryginalnego bieżnika od wskaźnika TWI*, po osiągnięciu którego Wyrób uznany jest za zużyty.

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

IV. OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

Niniejszą gwarancją nie są objęte jakiekolwiek Wyroby naprawiane, bez względu na sposób i zakres naprawy oraz na osobę, która naprawiała Wyrób.

Niniejszą gwarancją nie są również objęte wyroby uszkodzone wskutek między innymi:
- nieprzestrzegania wymogów eksploatacyjnych dotyczących Wyrobów, określonych przez Gwaranta
- nieprawidłowego montażu lub demontażu
- nieprawidłowej eksploatacji wyrobu
- eksploatacji niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamontowania Wyrobu na niewłaściwej albo uszkodzonej obręczy, zamontowania dętki lub ochraniacza, innych niż zalecane lub dopuszczalne przez Gwaranta
- złego stanu technicznego pojazdu, w tym nieprawidłowej geometrii zawieszenia, wadliwej zbieżności kół, uszkodzonych lub zużytych amortyzatorów, hamulców, sprężyn albo innych elementów zawieszenia
- uszkodzeń mechanicznych, w tym spowodowanych uderzeniem barkiem lub bokiem opony, najechaniem na krawężnik, wyrwę w jezdni itp., przecięć czy przebić
- przeciążenia Wyrobu i eksploatacji na niewłaściwym ciśnieniu (za wysokim lub zbyt niskim)
- nieprawidłowego przechowywania Wyrobu, w tym nie zabezpieczenia go przed działaniem substancji żrących, ropopochodnych, ozonu oraz działaniem temperatur powodujących degradację gumy
- nieprawidłowego transportu Wyrobu przez Klienta
- nieprawidłowej techniki jazdy, a w szczególności gwałtownego hamowania, przyśpieszania i jazdy z zablokowanymi kołami
- wypadku drogowego
- umyślnego działania powodującego uszkodzenie Wyrobu
- działania ognia
- użycia Wyrobu w sporcie lub do współzawodnictwa mającego cechy współzawodnictwa sportowego

Zgodnie z Polską normą nr PN-C-94300-7 maksymalny okres przechowywania opon wynosi 36 miesięcy od daty produkcji. Gwarancja nie jest ważna na wyroby sprzedane po upływie tego okresu.

Gwarancja nie obejmuje rekompensaty za utratę czasu, za czasową niesprawność pojazdu, niewygodę lub wynikające z tego koszty.

Warunkami rozpatrzenia gwarancji są:
- zgłoszenie reklamacji w punkcie zakupu Wyrobu
- przedstawienie dowodu zakupu
- dostarczenie reklamowanego Wyrobu, a w przypadku Wyrobu dętkowego (lub używanego z dętką) - dostarczenie razem z nim dętki
- na żądanie przyjmującego reklamację lub Gwaranta - udostępnienie pojazdu do oceny stanu technicznego przez Gwaranta

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie.

Reklamacje rozpatrywane są w terminie 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji.

Od decyzji Gwaranta rozstrzygającej o uznaniu bądź nie uznaniu reklamacji, nie służy odwołanie. W przypadku uznania reklamacji dokonuje się wymiany Wyrobu na fabrycznie nowy. Niniejsza Gwarancja obowiązuje tylko na wyroby sprzedane użytkownikowi na terenie Polski.

*TWI - wskaźnik dopuszczalnego zużycia rzeźby bieżnika, umieszczony w sześciu miejscach na obwodzie opony (występy w rowkach bieżnika oznaczone na boku opony symbolem TWI), przeznaczony do wizualnej oceny zużycia opony.

Zużycie do wskaźnika TWI = zużycie co najmniej w jednym miejscu na obwodzie opony.