infolinia: 0801 11 43 43

Infolinia

0801 11 43 43

Doradzimy w wyborze opon i felg!

Godziny pracy infolinii:
Pon - Pt 7 - 22
Sob 8 - 18
Ndz: nieczynne

Specjalna mieszanka lotna do napełniania opon SECUR PNEUS

SECUR PNEUS to nowa mieszanka lotna, stosowana do napełniania opon, alternatywnie do tradycyjnej metody napełniania opon powietrzem atmosferycznym.

Specjalna mieszanka lotna do napełniania opon SECUR PNEUS

Idea SECUR PNEUS opiera się na bardzo prostej zasadzie. Dotychczas stosowane sprężone powietrze zawiera zwykle niepożądane składowe, jak: olej, kurz i wilgoć atmosferyczna, które są szkodliwe dla opon. SECUR PNEUS jest pozbawiony wspomnianych dodatków, dzięki czemu eliminuje ich negatywny wpływ na opony. Mieszanka nie zawiera również tlenu, będącego także czynnikiem starzenia się opon. Utleniające właściwości tlenu, w połączeniu z jego wysoką temperaturą, powodują przyspieszoną degradację opony i jej zużycie. Obecność tlenu i zmiany temperatury powietrza w oponie są też główną przyczyną utraty ciśnienia w oponach.

Stosowanie sprężarek tradycyjnych, powoduje zanieczyszczanie wtłaczanego do opon powietrza wilgocią i olejem (stosowany do smarowania sprężarek). Obecność oleju wewnątrz opon wyraźnie przyspiesza proces starzenia gumy, a reakcja z tlenem może doprowadzić do wytwarzania łatwopalnych mieszanek lotnych, umożliwiając niebezpieczeństwo samozapłonu. Wilgoć wewnątrz opony powoduje wahania ciśnienia (w zależności od temperatury), oraz powoduje przyspieszone starzenie się opony.

Secur Pneus
Secur Pneus

Mieszanka lotna SECUR PNEUS zapewnia utrzymanie poprawnego i stałego ciśnienia opon pięć razy dłużej, niż przy oponach napełnionych zwykłym powietrzem. Opony napełniane za pomocą SECUR PNEUS podlegają w mniejszym stopniu ujemnym wpływom, które powstają podczas jazdy. Doprowadza to do istotnego powiększenia osiągów opony i do obniżenia zużycia ilości materiałów pędnych. Mieszanka SECUR PNEUS, dzięki wyeliminowaniu z niej tlenu, wilgoci i innych substancji pobocznych, procesu napełniania opon, jest niereaktywna. W związku z tym zastosowanie jej, zmniejsza ryzyko pęknięcia opony i utraty przez nią elastyczności.

Zalety stosowania mieszanki SECUR PNEUS:

  • wykluczenie możliwości powstawania mieszanek łatwopalnych wewnątrz opon
  • pięciokrotne wydłużenie czasu utrzymania stałego ciśnienia w oponie
  • spowolnienie procesu zużycia opony i podwyższony czas je użytkowania
  • zmniejszenie ryzyka powstawania pęknięć oraz w konsekwencji destrukcji opony

Wprowadzenie SECUR PNEUS na rynek, poprzedził cały szereg długotrwałych prób laboratoryjnych i eksploatacyjnych. Podczas okresu próbnego, w ciągu 24 miesięcy, osiągnięto:

  • utrzymanie stałego poziomu cisnienia w oponach, przy obniżeniu oporu przekrojowego i zużycia materiałów pędnych
  • znaczne zmniejszenie, o 75 % ilości pęknięć opon, podczas ich przegrzania
  • zmniejszenie stopnia utleniania mieszanki bieżnika i tarczy koła, oraz przedłużenie okresu użytkowania opony o ponad 20%
  • stabilizację ciśnienia w oponach, przy wahaniach temperatury mieszanki wewnątrz opony

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarzSklep

Wyszukiwarka

Opony do pojazdu