infolinia: 0801 11 43 43

Infolinia

0801 11 43 43

Doradzimy w wyborze opon i felg!

Godziny pracy infolinii:
Pon - Pt 7 - 22
Sob 8 - 18
Ndz: nieczynne

Navigator 2 - nowa opona całoroczna z Dębicy

Dębica S.A. wprowadza nową oponę całoroczną do samochodów osobowych Dębica Navigator 2.

Opony całoroczne Dębica Navigator 2 przeznaczone są dla kierowców, którzy - nie chcąc wymieniać opon letnich i zimowych w zależności od sezonu - szukają kompromisowego rozwiązania. Specjalny skład mieszanki oraz konstrukcja bieżnika i bocznych części opony sprawiają, że zimą opony całoroczne zapewniają lepszą przyczepność, niż opony letnie, natomiast latem nie zużywają się tak szybko jak opony zimowe.

Jakkolwiek najlepsze osiągi zimą zapewniają opony zimowe, latem zaś opony letnie − opony całoroczne stanowią interesujące rozwiązanie dla samochodów, które są rzadko używane i pokonują mniejsze przebiegi kilometrów rocznie. To także ciekawa oferta dla samochodów jeżdżących głównie w cyklu miejskim, np. taksówek, czy aut kurierskich.

"Nowy model Navigatora może znaleźć uznanie u kierowców, którzy ze względów ekonomicznych nie zmieniają opon na sezonowe, czyli na dostosowane do warunków odpowiedniej pory roku. To propozycja dla tych, którym jednocześnie zależy na korzystaniu z ogumienia trwałego i bezpiecznego" - powiedział Marek Gawlik, odpowiedzialny za markę Dębica i dodał: "Zalety nowego modelu sprawdzają się szczególnie w warunkach łagodnej europejskiej zimy i okresach przejściowych, czyli w trakcie przesilenia jesiennego i wiosennego".

Opony Dębica Navigator 2 cechuje dobra przyczepność na różnych nawierzchniach. Nowa opona sprawdza się na mokrych, śliskich, zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Dodatkowo udoskonalona została odporność na zjawisko aquaplaningu, czyli na niebezpieczne zjawisko klina wodnego. Oponę tę charakteryzuje również długa żywotność - jest ona o 9 proc. bardziej wytrzymała na zużycie bieżnika od poprzedniego modelu.

W drugiej generacji opon Dębica Navigator, wykorzystano technologię zarezerwowaną dotychczas do produkcji opon z najwyższego segmentu. Bieżnik Navigatora 2 ma konstrukcję klockową. Krawędzie klocków bieżnika, a także liczne ukośne nacięcia zwiększają przyczepność opony w trakcie hamowania w bardzo trudnych warunkach.

Skuteczność w walce ze zjawiskiem aquaplaningu zapewniają trzy szerokie, wzdłużne rowki obwodowe wraz z przecinającymi cały bieżnik rowkami ukośnymi. Sprawnie pochłaniają one wodę i usuwają jej nadmiar spod kół samochodu. Dzięki temu opona Dębica Navigator 2 jest odporniejsza na zjawisko aquaplaningu na zakrętach aż o 20 proc od swojej poprzedniczki.

Żeby zapewnić przyczepność opony przez cały rok w różnorodnych warunkach pogodowych, bieżnik opony Dębica Navigator 2 wykonany jest ze specjalnej mieszanki polimerów. Nadaje ona gumie elastyczność konieczną do bezpiecznej jazdy w niskich temperaturach. Jednocześnie jest twardsza, niż w przypadku opon zimowych, co sprawia, że bieżnik nie ulega szybkiemu ścieraniu latem. Dzięki zaokrąglonym krawędziom klocków oraz wzorze bieżnika w kształcie litery "S", nowy model oferuje też mniejszy poziom hałasu, co bezpośrednio wpływa na komfort jazdy.

Opona Dębica Navigator 2 oferowana jest w 11 rozmiarach dostosowanych do potrzeb polskich klientów. Najpopularniejszym w naszym kraju jest rozmiar 175/65R14, który występuje m.in. w takich samochodach, jak: Toyota Yaris, Peugeot 206, Renault Thalia, Renault Clio, Opel Corsa, czy Ford Fiesta. Inny bardzo popularny rozmiar to 195/65R15 stosowany np. w Renault Megane, Skoda Octavia, VW Golf, Toyota Corolla czy VW Passat.

Komentarze

aldi 6 grudnia 2010

Bardzo dobre opony.

krzysztof 22 lutego 2011

dobra na mokrym, dobra na suchym, dobrze się spisuje na śniegu, ale jak wjedzie na śliskie, to niewiadomo w którą stronę pojedzie samochód

10 marca 2011

Jan 1 kwietnia 2011

Kupiłem "Nawigatora" pierwsze wrażenia pozytywne. W porównaniu do poprzednich o 50% ciszej chodzą, odnoszę wrażenie mniejszych oporów toczenia. Pojeżdzę to powiem więcej.

ryho 12 kwietnia 2011

jakie maja oznaczenia

Dodaj komentarzSklep

Wyszukiwarka

Opony do pojazdu