infolinia: 0801 11 43 43

Infolinia

0801 11 43 43

Doradzimy w wyborze opon i felg!

Godziny pracy infolinii: Pon - Wt 7 - 22 Środa31.05 nieczynne Czw -Pt 01.06 8 - 18 Sobota 02.06 8 - 18 Niedziela 03.06 nieczynne Poniedziałek 04.06 7 - 22 Wtorek 05.06 7 - 22

Hankook buduje centrum testowe w fińskim Ivalo

Hankook Tire podpisał kontrakt z fińską firmą Test World, która wybuduje pierwszy w Europie zimowy tor koreańskiej marki. Obiekt zlokalizowany nieopodal Ivalo będzie służył testowaniu opon w typowo zimowych warunkach.

Hankook buduje centrum testowe w fińskim Ivalo

Producent opon Hankook zdecydował o wybudowaniu obiektu służącego testowaniu opon zimowych w Ivalo w Finlandii – 300 km na północ od koła podbiegunowego. Koncern podpisał kontrakt na budowę centrum z fińską firmą świadczącą usługi z zakresu testowania opon Test World.

Stabilne warunki zimowe i nowoczesna infrastruktura

Obiekt testowy będzie obejmował rozmaite tory dające możliwość sprawdzenia opon w różnych warunkach. Centrum będzie ogrodzone oraz wyposażone w niezbędne dogi dojazdowe i serwisowe.

Obok torów testowych powstaną nowoczesne biura, sale konferencyjne i niezbędne pomieszczenia socjalne. Przygotowania do budowy rozpoczęły się niezwłocznie po podpisaniu umowy. Hankook oczekuje, że obiekt zostanie oddany do użytku w grudniu 2016.

Hankook
Położenie Ivalo gwrantuje stabilne zimowe warunki (fot. Hankook).

Decyzja o ulokowaniu obiektu w Ivalo jest spowodowana m. in. zmieniającymi się i niepewnymi zimowymi warunkami w rejonie Alp oraz południowej Skandynawii. Położenie Ivalo gwarantuje stabilne i wydłużone warunki zimowe, które pozwalają na przeprowadzanie wszystkich wymaganych testów.  

Sprawdź ofertę opon Hankook

Komentarze

paradoks 20 marca 2016

skoro problem ze sniegiem jest juz w alpach - jak czytam w artykule, to opony zimowe dla wiekszosci uzytkownikow przestana byc potrzebne. zostanie niedlugo waska grupa kierowcow ktorzy potrzebuja zimowek. Szykują się więc nie lada podwyższy cen, z powodu mniejszego zapotrzebowania, a nowy tor ktos musi utrzymac...

Dodaj komentarzSklep

Wyszukiwarka

Opony do pojazdu