infolinia: 0801 11 43 43

Infolinia

0801 11 43 43

Doradzimy w wyborze opon i felg!

Godziny pracy infolinii: Pon - Wt 7 - 22 Środa31.05 nieczynne Czw -Pt 01.06 8 - 18 Sobota 02.06 8 - 18 Niedziela 03.06 nieczynne Poniedziałek 04.06 7 - 22 Wtorek 05.06 7 - 22

Dunlop prezentuje nową linię opon GT

Dunlop zaprezentował nową linię opon wyścigowych przeznaczonych dla aut GTE biorących udział m. in. w wyścigach Mistrzostw Świata FIA w jeździe na wytrzymałość (WEC).

Dunlop prezentuje nową linię opon GT

Konstrukcja nowych opon powstała w oparciu o doświadczenia zdobyte przez Dunlop w Europejskiej Serii Le Mans i klasie VLN. Opony łączą w sobie stabilność parametrów z wysoką jakością i optymalną trwałością. Unikalny skład mieszanki oraz udoskonalenia tylnego profilu daje większe poczucie pewności podczas hamowania oraz stabilność w czasie gwałtownych manewrów.

„Podczas marcowego testu na hiszpańskim torze Aragon będziemy zapraszać aktualnych i potencjalnych partnerów w klasie GTE i GT3 do wypróbowania nowych linii opon. Wstępne próby wypadły pomyślnie, dlatego jesteśmy przekonani, że nowe ogumienie pomoże zespołom przygotować się do 24-godzinnych wyścigów na Nürburgringu i Le Mans, a także do ważnych mistrzostw, takich jak ELMS, VLN i WEC” – mówi Mike McGregor, menedżer Dunlop ds. testów i wsparcia na torze.

Goodyear
Opona GT z nowej linii Dunlopa.

Pierwsze sprawdziany nowej opony przeprowadzono z różnymi samochodami wykorzystywanymi obecnie w wyścigach ELMS (Ferrari, BMW, Porsche). Jeszcze przed końcem roku opony Dunlopa przejdą kolejne testy, tym razem w Bahrajnie. Osiągi nowego ogumienia będzie sprawdzał nowy zespół w klasie ELMS - ekipa Beechdean.

Linię opon GT opracowano w następstwie zmiany przepisów dotyczących opon na ELMS. W sezonie 2015 wprowadzono „oponę kontrolną” zastępującą wcześniejszą otwartą konkurencję w tej dziedzinie. Po raz pierwszy od zmiany przepisów ograniczających wybór opon do jednego producenta, Dunlop i ELMS zawarli porozumienie w sprawie wprowadzenia opony typu pośredniego. Dzięki takiemu rozwiązaniu zespoły nie ograniczą koszty związane z używaniem opon „mokrych” na częściowo suchej nawierzchni oraz opon typu slick na wilgotnym torze.  

Sprawdź ofertę opon Dunlop

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarzSklep

Wyszukiwarka

Opony do pojazdu