infolinia: 0801 11 43 43

Infolinia

0801 11 43 43

Doradzimy w wyborze opon i felg!

Godziny pracy infolinii: Środa 30.05 7 - 22 Czwartek 31.05 nieczynne Piątek 01.06 8 - 18 Sobota 02.06 8 - 18 Niedziela 03.06 nieczynne Poniedziałek 04.06 7 - 22 Wtorek 05.06 7 - 22

Bridgestone prezentuje opony z naturalnej gumy z gwajuli

Gwajula to krzew pochodzący z suchych regionów USA i Meksyku, w którego korze i korzeniach znajduje się naturalna guma. Została ona wykorzystana przez koncern Bridgestone do stworzenia innowacyjnej opony.

Bridgestone prezentuje opony z naturalnej gumy z gwajuli

Bridgestone ogłosiło, że prace nad oponą pasażerską wykonaną w 100% z naturalnej gumy z gwajuli zostały zakończone. Opracowanie przez japońską firmę tego produktu to kolejny krok na drodze do zróżnicowania naturalnych źródeł pozyskiwania gumy.

Guma z gwajuli została wykorzystana do budowy ściany bocznej, bieżnika oraz wypełniacza stopki opony. Materiały pozyskano z roślin wyhodowanych w ośrodku badawczym Eloy w stanie Arizona. Kontynuując prace nad gwajulą, grupa Bridgestone realizuje swoją długofalową misję polegającą na całkowitym przejściu na materiały odnawialne w produkcji opon do 2050 r.

100% naturalnej gumy z gwajuli

Naturalna guma to podstawowy surowiec używany do produkcji opon na całym świecie. Z tego powodu przyszłe badania japońskiego koncernu będą się koncentrować na optymalizacji zawartości gumy w każdym krzaku gwajuli oraz na możliwości zastosowania jej w jak najszerszej gamie mieszanek gumowych i opon.

Bridgestone
Opona Bridgestone wykonana z naturalnej gumy z gwajuli.

Obecnie około 90% naturalnej gumy pochodzi z kauczukowca brazylijskiego, który rośnie w tropikalnych rejonach Azji Południowo-Wschodniej. W przeciwieństwie do kauczukowca występującego w rejonach tropikalnych, gwajula rośnie na suchych terenach Meksyku i południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W związku z tym oczekuje się, że prace nad tą rośliną przyczynią się do większego zróżnicowania pochodzenia naturalnych źródeł gumy.

Sprawdź ofertę opon Bridgestone

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarzSklep

Wyszukiwarka

Opony do pojazdu