infolinia: 0801 11 43 43

Infolinia

0801 11 43 43

Doradzimy w wyborze opon i felg!

Godziny pracy infolinii:
Pon - Pt 7 - 22
Sob 8 - 18
Ndz: nieczynne

100 milionów opon Fabryki Michelin w Olsztynie

W olsztyńskiej fabryce opon do samochodów osobowych stworzono 100-milionową oponę. Jubileuszowym modelem okazała się opona Michelin Latitude HP Tour 215/70, która z powodzeniem radzi sobie w autach osobowych z napędem na 4 koła.

Pierwszy produkt zakładu z Olsztyna zszedł z linii produkcyjnej w roku 1967 roku czyli w tym samym, w którym otwarto fabrykę. Debiutancka opona trafiła do samochodu marki "Warszawa".

Michelin jest większościowym udziałowcem olsztyńskiego zakładu od 1995 roku. Zakład wyprodukował pierwsze opony pod marką Michelin, jednego z największych producentów na świecie, w 2001 roku.

W Fabryce Opon w Olsztynie pracuje mniej więcej 4 tysiące osób. Zakład zajmuje blisko 200 hektarów i jest największą w Polsce fabryką opon, natomiast Michelin czyni to firmą zatrudniającą największą liczbę pracowników na Warmii i Mazurach.

100 milionowa opona W olsztyńskiej fabryce korzysta się z najnowocześniejszych maszyn oraz rozwiązań technologicznych istniejących obecnie na rynku. Z zakładu wychodzą opony osobowe najbardziej znanych marek Michelin, tzn. Michelin, BF Goodrich, Kleber i Kormoran. Oprócz tego, w Olsztynie produkuje się opony ciężarowe, rolnicze, formy do produkcji opon i tkaniny kordowe. W efekcie, fabryka ta należy do niewielkiej grupy obiektów tworzących opony każdego typu.

Fundacja Rozwoju Michelin to inicjatywa podjęta przy zakładzie w Olsztynie na rzecz pomocy w rozwoju średnich i małych firm. Michelin Polska S.A. jest również w ścisłym kontakcie z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Linia opon Michelin Latitude HP Tour 215/70 to produkt przeznaczony do fabrycznego montażu w samochodach Mitsubishi Outlander.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarzSklep

Wyszukiwarka

Opony do pojazdu